629520-2026 - Ergebnis
Rumänien – Ausrüstung für Stomatologie – Echipamente medicale și Echipamente de laborator - Proiect ADR Vest cod SMIS 331055
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente medicale și Echipamente de laborator - Proiect ADR Vest cod SMIS 331055
Beschreibung: Achiziție Echipamente medicale și Echipamente de laborator, conform Caietului de sarcini, constând în: Lot_1 – Echipament laser – 1 bucată; Lot_2 – Microscop laborator cu brat – 9 bucăți; Lot_3 – Micromotor pentru pentru laboratorul de tehnica dentara – 9 bucăți; Lot_4 – Microscop pentru tratamente endodontice – 1 bucată; Lot_5 – Compresor de mare putere, special conceput pentru sistemele de frezare care necesita o presiune de lucru de pana la 10 bari – 2 bucăți; Lot_6 – Spatula electrica pentru ceara – 24 bucăți; Lot_7 – Imprimanta dentara 3D ultra-performanta – 1 bucată; Lot_8 – Hota microbiologica cu flux laminar vertical – 1 bucată; ---------- Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18; Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -- NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit.
Interne Kennung: 4269215_2025_PAAPD1600079
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33126000 Ausrüstung für Stomatologie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipament laser
Beschreibung: Achiziție Echipament laser - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Microscop laborator cu brat
Beschreibung: Achiziție Microscop laborator cu brat - 9 bucăți, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Micromotor pentru pentru laboratorul de tehnica dentara
Beschreibung: Achiziție Micromotor pentru pentru laboratorul de tehnica dentara - 9 bucăți, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Microscop pentru tratamente endodontice
Beschreibung: Achiziție Microscop pentru tratamente endodontice - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Compresor de mare putere, special conceput pentru sistemele de frezare care necesita o presiune de lucru de pana la 10 bari
Beschreibung: Achiziție Compresor de mare putere, special conceput pentru sistemele de frezare care necesita o presiune de lucru de pana la 10 bari - 2 bucăți, conform Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Spatula electrica pentru ceara
Beschreibung: Achiziție Spatula electrica pentru ceara - 24 bucăți, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Imprimanta dentara 3D ultra-performanta
Beschreibung: Achiziție Imprimanta dentara 3D ultra-performanta - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Hota microbiologica cu flux laminar vertical
Beschreibung: Achiziție Hota microbiologica cu flux laminar vertical - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)