See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Kraśnik w sezonach 2026/2027 i 2027/2028
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Kraśnik w sezonach 2026/2027 i 2027/2028”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych, wewnętrznych oraz parkingów zarządzanych przez Urząd Miasta Kraśnik w sezonach: 2026/2027 i 2027/2028. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 5 części, jak poniżej: 1) część nr 1 zamówienia – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „Stacja Kolejowa”, 2) część nr 2 zamówienia – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „Koszary”, 3) część nr 3 zamówienia – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „Rynek”, 4) część nr 4 zamówienia – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „dzielnica Fabryczna Północ” 5) część nr 5 zamówienia – zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „dzielnica Fabryczna Południe”, 4. Wykaz ulic i parkingów objętych przez poszczególne części zamówienia zawierają załączniki nr 1a-1e do SWZ. 5. Uwzględniając znaczenie komunikacyjne poszczególnych dróg oraz wartość natężenia ruchu, akcja zimowego utrzymania dróg prowadzona będzie według zasad (standardów) odśnieżania i usuwania gołoledzi opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 6. Przewidywany zakres prac obejmuje: 1) odśnieżanie i posypywanie ulic mieszanką solno-piaskową 70 % (sól – 70 % , piach – 30 %) lub chlorkiem wapnia (na telefoniczne zgłoszenie), zgodnie z danym standardem; 2) odśnieżanie i posypywanie miejsc parkingowych (na telefoniczne zgłoszenie) – obowiązek usunięcia pojazdów ciąży na Wykonawcy; 3) wywóz śniegu i lodu (z uwzględnieniem kosztów załadunku i rozładunku) z miejsc wskazanych przez zamawiającego (na telefoniczne zgłoszenie); 4) ustawienie i demontaż zasłon przeciwśnieżnych na odcinkach dróg wskazanych przez zamawiającego – obowiązek zakupu zasłon i palików do montażu ciąży na wykonawcy (dotyczy części nr 1 – Stacja Kolejowa i części nr 3 – Rynek). 7. Prace wykonywane będą w dniach, w których będzie zachodziła konieczność ich prowadzenia ze względu na warunki atmosferyczne, również w dni wolne od pracy, dni świąteczne, jak też w porze nocnej, w niezbędnym zakresie. 8. Sezon zimowy 2026/2027 obejmuje następujące miesiące: XI, XII 2026 r. oraz I, II, III, IV 2027 r. 9. Sezon zimowy 2027/2028 obejmuje następujące miesiące: XI, XII 2027 r. oraz I, II, III, IV 2028 r. 10. Wykonawca ma obowiązek używania, do realizacji przedmiotu zamówienia, sprawnego technicznie sprzętu (posiadającego aktualne przeglądy techniczne). 11. Zakres obowiązków Wykonawcy określają w szczególności umowy, stanowiące załączniki nr 13a -13e do SWZ, oraz obowiązujące przepisy, w szczególności art. 25, 26 i 27 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2026 r. poz. 524 ze zm.).
Interne Kennung: ZP.271.1.29.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „Stacja Kolejowa”
Beschreibung: 1. Przedmiot części nr 1 zamówienia obejmuje świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych, wewnętrznych oraz parkingów zarządzanych przez Urząd Miasta Kraśnik w sezonach: 2026/2027 i 2027/2028 w obrębie "Stacja Kolejowa". 2. Wykaz ulic i parkingów zawiera załącznik nr 1a do SWZ. 3. Uwzględniając znaczenie komunikacyjne poszczególnych dróg oraz wartość natężenia ruchu, akcja zimowego utrzymania dróg prowadzona będzie według zasad (standardów) odśnieżania i usuwania gołoledzi opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 4. Przewidywany zakres prac obejmuje: 1) odśnieżanie i posypywanie ulic mieszanką solno-piaskową 70 % (sól – 70 % , piach – 30 %) lub chlorkiem wapnia (na telefoniczne zgłoszenie), zgodnie z danym standardem; 2) odśnieżanie i posypywanie miejsc parkingowych (na telefoniczne zgłoszenie) – obowiązek usunięcia pojazdów ciąży na Wykonawcy; 3) wywóz śniegu i lodu (z uwzględnieniem kosztów załadunku i rozładunku) z miejsc wskazanych przez zamawiającego (na telefoniczne zgłoszenie); 4) ustawienie i demontaż zasłon przeciwśnieżnych na odcinkach dróg wskazanych przez zamawiającego – obowiązek zakupu zasłon i palików do montażu ciąży na wykonawcy.
Interne Kennung: ZP.271.1.29.2026 - część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „Koszary”
Beschreibung: 1. Przedmiot części nr 2 zamówienia obejmuje świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych, wewnętrznych oraz parkingów zarządzanych przez Urząd Miasta Kraśnik w sezonach: 2026/2027 i 2027/2028 w obrębie "Koszary". 2. Wykaz ulic i parkingów zawiera załącznik nr 1b do SWZ. 3. Uwzględniając znaczenie komunikacyjne poszczególnych dróg oraz wartość natężenia ruchu, akcja zimowego utrzymania dróg prowadzona będzie według zasad (standardów) odśnieżania i usuwania gołoledzi opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 4. Przewidywany zakres prac obejmuje: 1) odśnieżanie i posypywanie ulic mieszanką solno-piaskową 70 % (sól – 70 % , piach – 30 %) lub chlorkiem wapnia (na telefoniczne zgłoszenie), zgodnie z danym standardem; 2) odśnieżanie i posypywanie miejsc parkingowych (na telefoniczne zgłoszenie) – obowiązek usunięcia pojazdów ciąży na Wykonawcy; 3) wywóz śniegu i lodu (z uwzględnieniem kosztów załadunku i rozładunku) z miejsc wskazanych przez zamawiającego (na telefoniczne zgłoszenie).
Interne Kennung: ZP.271.1.29.2026 - część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „Rynek”
Beschreibung: 1. Przedmiot części nr 3 zamówienia obejmuje świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych, wewnętrznych oraz parkingów zarządzanych przez Urząd Miasta Kraśnik w sezonach: 2026/2027 i 2027/2028 w obrębie "Rynek". 2. Wykaz ulic i parkingów zawiera załącznik nr 1c do SWZ. 3. Uwzględniając znaczenie komunikacyjne poszczególnych dróg oraz wartość natężenia ruchu, akcja zimowego utrzymania dróg prowadzona będzie według zasad (standardów) odśnieżania i usuwania gołoledzi opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 4. Przewidywany zakres prac obejmuje: 1) odśnieżanie i posypywanie ulic mieszanką solno-piaskową 70 % (sól – 70 % , piach – 30 %) lub chlorkiem wapnia (na telefoniczne zgłoszenie), zgodnie z danym standardem; 2) odśnieżanie i posypywanie miejsc parkingowych (na telefoniczne zgłoszenie) – obowiązek usunięcia pojazdów ciąży na Wykonawcy; 3) wywóz śniegu i lodu (z uwzględnieniem kosztów załadunku i rozładunku) z miejsc wskazanych przez zamawiającego (na telefoniczne zgłoszenie). 4) ustawienie i demontaż zasłon przeciwśnieżnych na odcinkach dróg wskazanych przez zamawiającego – obowiązek zakupu zasłon i palików do montażu ciąży na wykonawcy.
Interne Kennung: ZP.271.1.29.2026 - część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „dzielnica Fabryczna Północ”
Beschreibung: 1. Przedmiot części nr 4 zamówienia obejmuje świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych, wewnętrznych oraz parkingów zarządzanych przez Urząd Miasta Kraśnik w sezonach: 2026/2027 i 2027/2028 w obrębie "dzielnica Fabryczna Północ". 2. Wykaz ulic i parkingów zawiera załącznik nr 1d do SWZ. 3. Uwzględniając znaczenie komunikacyjne poszczególnych dróg oraz wartość natężenia ruchu, akcja zimowego utrzymania dróg prowadzona będzie według zasad (standardów) odśnieżania i usuwania gołoledzi opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 4. Przewidywany zakres prac obejmuje: 1) odśnieżanie i posypywanie ulic mieszanką solno-piaskową 70 % (sól – 70 % , piach – 30 %) lub chlorkiem wapnia (na telefoniczne zgłoszenie), zgodnie z danym standardem; 2) odśnieżanie i posypywanie miejsc parkingowych (na telefoniczne zgłoszenie) – obowiązek usunięcia pojazdów ciąży na Wykonawcy; 3) wywóz śniegu i lodu (z uwzględnieniem kosztów załadunku i rozładunku) z miejsc wskazanych przez zamawiającego (na telefoniczne zgłoszenie).
Interne Kennung: ZP.271.1.29.2026 - część nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w obrębie „dzielnica Fabryczna Południe”
Beschreibung: 1. Przedmiot części nr 5 zamówienia obejmuje świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych, wewnętrznych oraz parkingów zarządzanych przez Urząd Miasta Kraśnik w sezonach: 2026/2027 i 2027/2028 w obrębie "dzielnica Fabryczna Południe". 2. Wykaz ulic i parkingów zawiera załącznik nr 1e do SWZ. 3. Uwzględniając znaczenie komunikacyjne poszczególnych dróg oraz wartość natężenia ruchu, akcja zimowego utrzymania dróg prowadzona będzie według zasad (standardów) odśnieżania i usuwania gołoledzi opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 4. Przewidywany zakres prac obejmuje: 1) odśnieżanie i posypywanie ulic mieszanką solno-piaskową 70 % (sól – 70 % , piach – 30 %) lub chlorkiem wapnia (na telefoniczne zgłoszenie), zgodnie z danym standardem; 2) odśnieżanie i posypywanie miejsc parkingowych (na telefoniczne zgłoszenie) – obowiązek usunięcia pojazdów ciąży na Wykonawcy; 3) wywóz śniegu i lodu (z uwzględnieniem kosztów załadunku i rozładunku) z miejsc wskazanych przez zamawiającego (na telefoniczne zgłoszenie).
Interne Kennung: ZP.271.1.29.2026 - część nr 5