629606-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kraftfahrzeuge – Acord/Acorduri-cadru de furnizare mijloace de mobilitate terestră - Autoutilitară N1 tip 1, 2+1 locuri, Autoutilitară transport marfă 3,5 tone și Remorcă pentru transport cvadriciclu (ATV/UTV)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord/Acorduri-cadru de furnizare mijloace de mobilitate terestră - Autoutilitară N1 tip 1, 2+1 locuri, Autoutilitară transport marfă 3,5 tone și Remorcă pentru transport cvadriciclu (ATV/UTV)
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unor acorduri-cadru de furnizare vehicule, câte unul pentru fiecare lot în parte, care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor Inspectoratului de Jandarmi Judetean Cluj. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor Inspectoratului de Jandarmi Judetean Cluj este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 15-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2.516.023/18.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: AUTOUTILITARĂ N1 TIP 1, 2+1 LOCURI
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unor acorduri-cadru de furnizare vehicule, câte unul pentru fiecare lot în parte, care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor Inspectoratului de Jandarmi Judetean Cluj. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor Inspectoratul de Jandarmi Judetean Cluj este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: în funcție de fondurilor bugetare alocate. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 15-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse, 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
Los: LOT-0002
Titel: AUTOUTILITARĂ TRANSPORT MARFĂ 3,5 TONE
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: REMORCĂ PENTRU TRANSPORT CVADRICICLU (ATV/UTV)
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 34223300 Anhänger