629690-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Computerspeichereinheiten – Server cu două plăci video - 1 buc, licență tip SQL Server Standard - 1 buc, licență tip Windows Server Datacenter - 1 buc, laptop - 10 buc
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Server cu două plăci video - 1 buc, licență tip SQL Server Standard - 1 buc, licență tip Windows Server Datacenter - 1 buc, laptop - 10 buc
Beschreibung: Achiziționarea unor pachete de tip hardware compuse din: server cu două plăci video - 1 buc, licență tip SQL Server Standard – 1 buc., licență tip Windows Server Datacenter – 1 buc., laptop – 10 cpl. Prin implementarea acestui proiect cu finanțare din Fondul pentru Azil Migrație și Integrare se urmărește modernizarea sistemelor informatice ale IGI pentru a îmbunătăți și eficientiza procesele interne, reducerea timpilor de operare și automatizarea sarcinilor. Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până la 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, astfel încât autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 22084517_2026_PAAPD1620743
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233100 Computerspeichereinheiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Server cu două plăci video - 1 buc
Beschreibung: Server cu două plăci video - 1 buc in conformitate cu cerintele tehnice specificate in caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Los: LOT-0002
Titel: Licente
Beschreibung: Licență tip SQL Server Standard sau echivalent - 1 buc; Licență tip windows server datacenter sau echivalent - 1 buc., in conformitate cu cerintele tehnice solicitate in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 48219700 Kommunikationsserversoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Laptopuri
Beschreibung: Laptopuri cu licențe incluse - 10 cpl
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
629690-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 22084517_2026_PAAPD1620743
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30233100 Computer storage units
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 48820000 Servers
Lot: LOT-0002
Title: Licente
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 48219700 Communications server software package
Lot: LOT-0003
Title: Laptopuri
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers