629703-2026 - Planung
Schweden – Fernmeldedienste – Kommunikationsoperatör
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kommunikationsoperatör
Beschreibung: Inför att nuvarande avtal för kommunikationsoperatörstjänster löper ut vill SigtunaHem nu upphandla en kommunikationsoperatör för en ny period. Behoven omfattar elektroniska kommunikationstjänster till, från och inom SigtunaHems fastighetsbestånd och ska basera sig på den anläggning, bestående av fastighetsnät, områdesnät och utrymme för teknikutrustning som tillhandahålls.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64200000 Fernmeldedienste