629724-2026 - Ergebnis
Polen – Bauleistungen im Hochbau – BUDOWA KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Z SIEDZIBĄ JEDNOSTKI RATOWNICZO- GAŚNICZEJ W OSTRÓDZIE- ETAP VI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: BUDOWA KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Z SIEDZIBĄ JEDNOSTKI RATOWNICZO- GAŚNICZEJ W OSTRÓDZIE- ETAP VI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Ostródzie”- etap VI: 1) zamówienie podstawowe: obejmuje wykonanie kompleksowego wyposażenia pomieszczenia kotłowni oraz hydroforni z zakresu branży sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej oraz ogólnobudowlanej z wyprowadzonymi instalacjami na zewnątrz pomieszczenia, tak aby kolejne etapy robót budowlanych prowadzone były poza kotłownią zgodnie z dokumentacją; 2) zamówienie opcjonalne: a) wszystkie roboty budowlane wewnętrzne branży ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej w budynku głównym zgodnie z dokumentacją; b) konstrukcję stalową zewnętrznej klatki treningowej; c) dokończenie boiska wielofunkcyjnego; d) wykonanie wiaty na placu wewnętrznym; e) dostarczenie i zamontowanie 3 drabinek dachowych. 2. Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy (załącznik nr 3 do SWZ). 3. Pełny opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja techniczna (załącznik nr 4 do SWZ), w skład której wchodzi: projekt techniczny branży architektonicznej, sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej, przedmiary robót branży architektonicznej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej oraz kotłowni i hydroforni, szczegółowa specyfikacja techniczna- oddzielenie dla branży budowlanej, sanitarnej, elektrycznej. 4. Zaawansowanie prac na dzień ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia: 1) Wybudowany został budynek główny, w którym została zamontowana: a) stolarka zewnętrzna (drzwi, bramy, okna, witryny zewnętrzne oraz witryna S 2 przy wejściu głównym); b) kompletna elewacja wraz z napisami i żaluzjami, c) docieplenie dachu, d) instalacja odgromowa, e) brakuje 3 drabin zewnętrznych aby wejść na dach garażu głównego, magazynów oraz myjnię. 2) Wybudowany został budynek śmietnika i agregatu wraz z wyposażeniem w agregat oraz instalację awaryjnego załączania napięcia ze sterownikiem w pomieszczeniu rozdzielni w budynku głównym. 3) Wybudowane zostały: zbiornik ppoż. oraz podziemny zbiornik wód opadowych 4) Wykonane zostało ogrodzenie terenu oraz brama przesuwna (bez zasilania) pomiędzy budynkiem głównym oraz śmietnikiem. 5) Wykonano zjazd z drogi publicznej wraz z sygnalizatorami świetlnymi (położone kanały pod instalacje, brak instalacji oraz modułu sterowania). 6) Wykonano instalacje zewnętrzne: a) wodną (doprowadzono wodę do hydroforni w budynku głównym oraz wykonano sieć hydrantową zewnętrzną), b) kanalizacyjną wraz z uruchomioną przepompownią ścieków, c) oświetlenie zewnętrzne (okablowanie doprowadzono do miejsca planowanej rozdzielni), d) przyłącze energetyczne (wykonany WLZ do pomieszczenia rozdzielni głównej), e) wykonano instalację odwadniającą wraz kolektorem, f) położono kanały pod przyszłą instalację teletechniczną (internet, OST). 7) Wykonano prace ziemne oraz utwardzenie terenu kostką placu manewrowego, dróg i chodników, 8) Wykonano płytę fundamentową pod zewnętrzną klatkę treningową, brak konstrukcji stalowej. 9) Wykonano wywóz gruntu oraz odwodnienie pod planowanym boiskiem wielofunkcyjny wraz z oświetleniem zewnętrznym, brak podbudowy, nawierzchni oraz ogrodzenia. 5. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w szczególności: 1) zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy); 2) obsługę geodezyjną w trakcie realizacji robót; 3) geodezyjną dokumentację powykonawczą oraz operat kolaudacyjny; 4) uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone będą roboty oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót; 5) zgromadzenie i przekazanie Zamawiającemu najdalej w dniu odbioru końcowego robót kompletu dokumentów (w 1 kpl.), na który składały się będą: dokumentacja jakości wyrobów, dokumenty zaświadczające o dopuszczeniu do obrotu i stosowania użytych materiałów budowlanych, protokoły odbiorów robót zanikających oraz odbiorów częściowych robót; protokoły rozruchu oraz niezbędne zezwolenia dotyczące urządzeń i instalacji zamontowanych lub wykonanych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. 6. Dodatkowe informacje: 1) W przypadku, gdy w SWZ zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w SWZ. 2) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 uPzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Każdorazowo, gdy wskazana jest SWZ oraz załącznikach do SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna i systemy referencji technicznych, o których mowa wyżej, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. 3) Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne do wskazanych norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa wyżej, jest obowiązany wykazać w ofercie (udowodnić), że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w szczególności poprzez opisanie tych rozwiązań, tj. podanie odpowiednio: normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, który charakteryzuje oferowane rozwiązania równoważne. Informacje te mogą także zostać podane przez Wykonawcę w przedmiotowych środkach dowodowych, wymaganych w toku postępowania.
Vorherige Bekanntmachung: 372303-2026
Interne Kennung: PT.2370.1.2026.1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45330000 Installateurarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia opcjonalnego, które może obejmować: 1) wszystkie roboty budowlane wewnętrzne branży ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej w budynku głównym zgodnie z dokumentacją; 2) konstrukcję stalową zewnętrznej klatki treningowej; 3) dokończenie boiska wielofunkcyjnego; 4) wykonanie wiaty na placu wewnętrznym; 5) dostarczenie i zamontowanie 3 drabinek dachowych. 2. Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy (załącznik nr 3 do SWZ).