629797-2026 - Wettbewerb
Schweden – Lehrbedarf – Upphandling av trävaror och materiel samt verktyg till trä- och metallslöjdsundervisning i grund- och gymnasieskolorna i Stockholms stad
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Upphandling av trävaror och materiel samt verktyg till trä- och metallslöjdsundervisning i grund- och gymnasieskolorna i Stockholms stad
Beschreibung: Upphandlingen avser trävaror och materiel samt verktyg till trä- och metallslöjdsundervisning i grund- och gymnasieskolorna i Stockholms stad. Se UHD.
Interne Kennung: UTBF 2025/1990
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03410000 Holz, 03419000 Nutzholz, 44190000 Verschiedene Baustoffe, 44510000 Werkzeug, 44511000 Handwerkzeug
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Upphandling av trävaror och materiel samt verktyg till trä- och metallslöjdsundervisning i grund- och gymnasieskolorna i Stockholms stad
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: UTBF 2025/1990
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39162110 Teaching supplies
Additional classification (cpv): 03410000 Wood, 03419000 Timber, 44190000 Miscellaneous construction materials, 44510000 Tools, 44511000 Hand tools
5. Lot
Lot: LOT-0001
629797-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareUTBF 2025/1990
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39162110 Undervisningsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 03410000 Trä, 03419000 Virke, 44190000 Diverse byggmaterial, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001