629799-2025 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Gidle w ramach projektu pn. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3) - postępowanie nr 2.”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla następujących zadań: Część I: a. Numer Zadania 02-05-1.1-01 – „Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego Plawidła les. Silnica”. Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego o powierzchni 0,83 ha z urządzeniami piętrzącymi i przepustami polegająca na pogłębienie zbiornika i umocnienie grobli oraz zabezpieczenie ich skarp siatką przeciw bobrom. Budowie ujęcia wody dla celów p.poż. i odcinkowe odmulenie rowów. Zbiornik będzie także służył jako ujęcie wody dla celów ppoż. Lokalizacja: leśnictwo Silnica, adres leśny 02-05-2-06-141-s, 02-05-2-06-141-t, 02-05-2-06-141-o; gmina Żytno, działki: 981/2, 981/3 Część II: a. Numer Zadania 02-05-1.1-04 – „Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego w les. Dąbrowa Zielona”. Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego o powierzchni 0,94 ha, obejmujące wykonanie nowego urządzenia przelewowego oraz przelewu burzowego, umocnienie grobli oraz zabezpieczenie ich skarp, a także odcinkowe odmulenie rowów. Lokalizacja: leśnictwo Dąbrowa Zielona, adres leśny 02-05-1-02-217-f; gmina Dąbrowa Zielona, działka: 3671/1 Część III: Numer Zadania 02-05-1.2-01 – „ Odtworzenie funkcjonalności obszaru mokradłowego w les. Zielonka”. Odtworzenie funkcjonalności obszaru mokradłowego o powierzchni 11,33 ha obejmujące umocnienie grobli wokół obszaru, wykonanie przepustu z zastawką na drodze oraz jej wzmocnienie. Dodatkowo budowa zastawek piętrzących (2 szt.) oraz odmulenie rowów. Lokalizacja:Leśnictwo Zielonka; 02-05-3-09-16-i, 02-05-3-09-16-j, 02-05-3-09-16-k, 02-05-3-09-16-l, 02-05-3-09-16-m, 02-05-3-09-17-c, 02-05-3-09-17-d, 02-05-3-09-17-f; gmina Gidle; działka: 704 Każde zadanie (numer zadania) w ramach części zamówienia należy traktować indywidualnie i sporządzić dla niego oddzielną, kompletną dokumentację projektową. 2.Przedmiot zamówienia obejmuje: a)Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 ze zm.) dalej Prawo budowlane (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdego zadania oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami dla każdego zadania oddzielnie. b)Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c)Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d)Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e)Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3.Dokumentacja projektowa powinna zawierać: a)Projekty budowlane, wykonawcze i techniczne, opracowane w zakresie zgodnym z Prawem budowlanym oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454), oparty na badaniach geologicznych oraz pozwoleniu wodno-prawnym, a także innych uzgodnieniach i pozwoleń, takich jak decyzja o warunkach zabudowy (jeśli wymagana), zaświadczenia Organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, deklarację Organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną, decyzję ustalającą warunki prowadzenia robót, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, prawomocne pozwolenie na budowę. b)Przedmiar robót, zawierający szczegółowe zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454). c)Informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy (BiOZ), uwzględniający warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U z 2003 r. nr 120, poz. 1126). d)Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), zawierającą zbiory wymagań w zakre
Interne KennungZG.270.1.10.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71322300 Planungsleistungen für Brücken, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla następujących zadań: Część I: a. Numer Zadania 02051.101 – „Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego Plawidła les. Silnica”. Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego o powierzchni 0,83 ha z urządzeniami piętrzącymi i przepustami polegająca na pogłębienie zbiornika i umocnienie grobli oraz zabezpieczenie ich skarp siatką przeciw bobrom. Budowie ujęcia wody dla celów p.poż. i odcinkowe odmulenie rowów. Zbiornik będzie także służył jako ujęcie wody dla celów ppoż. Lokalizacja: leśnictwo Silnica, adres leśny 0205206141s, 0205206141t, 0205206141o; gmina Żytno, działki: 981/2, 981/3 Część II: a. Numer Zadania 02051.104 – „Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego w les. Dąbrowa Zielona”. Odtworzenie funkcjonalności zbiornika wodnego o powierzchni 0,94 ha, obejmujące wykonanie nowego urządzenia przelewowego oraz przelewu burzowego, umocnienie grobli oraz zabezpieczenie ich skarp, a także odcinkowe odmulenie rowów. Lokalizacja: leśnictwo Dąbrowa Zielona, adres leśny 0205102217f; gmina Dąbrowa Zielona, działka: 3671/1 Część III: Numer Zadania 02051.201 – „ Odtworzenie funkcjonalności obszaru mokradłowego w les. Zielonka”. Odtworzenie funkcjonalności obszaru mokradłowego o powierzchni 11,33 ha obejmujące umocnienie grobli wokół obszaru, wykonanie przepustu z zastawką na drodze oraz jej wzmocnienie. Dodatkowo budowa zastawek piętrzących (2 szt.) oraz odmulenie rowów.Lokalizacja: Leśnictwo Zielonka; 02-05-3-09-16-i, 02-05-3-09-16-j, 02-05-3-09-16-k, 02-05-3-09-16-l, 02-05-3-09-16-m, 02-05-3-09-17-c, 02-05-3-09-17-d, 02-05-3-09-17-f; gmina Gidle; działka: 704 Każde zadanie (numer zadania) w ramach części zamówienia należy traktować indywidualnie i sporządzić dla niego oddzielną, kompletną dokumentację projektową. 2.Przedmiot zamówienia obejmuje: a)Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 ze zm.) dalej Prawo budowlane (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdego zadania oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami dla każdego zadania oddzielnie. b)Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c)Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d)Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e)Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3.Dokumentacja projektowa powinna zawierać: a)Projekty budowlane, wykonawcze i techniczne, opracowane w zakresie zgodnym z Prawem budowlanym oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454), oparty na badaniach geologicznych oraz pozwoleniu wodno-prawnym, a także innych uzgodnieniach i pozwoleń, takich jak decyzja o warunkach zabudowy (jeśli wymagana), zaświadczenia Organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, deklarację Organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną, decyzję ustalającą warunki prowadzenia robót, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, prawomocne pozwolenie na budowę. b)Przedmiar robót, zawierający szczegółowe zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454). c)Informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy (BiOZ), uwzględniający warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U z 2003 r. nr 120, poz. 1126). d)Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), zawierającą zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót..