629800-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – INVESTITII DE TIP DOTARI IN CADRUL SPITALULUI JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT PENTRU TRATAREA PACIENTILOR CARDIACI CRITICI” program finanțat de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR)-DOTARE USTACC CU ECHIPAMENTE MEDICALE-cod SMIS 350102
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: INVESTITII DE TIP DOTARI IN CADRUL SPITALULUI JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT PENTRU TRATAREA PACIENTILOR CARDIACI CRITICI” program finanțat de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR)-DOTARE USTACC CU ECHIPAMENTE MEDICALE-cod SMIS 350102
Beschreibung: INVESTITII DE TIP DOTARI IN CADRUL SPITALULUI JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT PENTRU TRATAREA PACIENTILOR CARDIACI CRITICI” program finanțat de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR)-DOTARE USTACC CU ECHIPAMENTE MEDICALE-cod SMIS 350102 IN CONFORMITATE CU CERINTELE CAIETULUI DE SARCINI COROBORAT CU DOCUMENTATIA DE ATRIBUIRE PREZENTULUI ANUNT DE PARTIPCIARE: LOT 1: MONITOR MULTIPARAMETRIC PENTRU INTEGRARE USTAC CU MONITOR DE TRANSPORT, LOT 2: STATIE CENTRALA DE MONITORIZARE FUNCTII VITALE, POMPE SI VENTILATOARE;LOT 3: PATURI ATI CU FUNCTII AVANSATE SI SALTEA ANTIESCARA INLCUSA;LOT 4: ECOCARDIOGRAF CLASA SUPER HIGH END ;LOT 5: SISTEM DE ECOGRAFIE UTRAPORTABIL PENTRU APLICATII DE CORD ;LOT 6: RAMPE MEDICALE COMPLEXE CU MONATRE INLCUSA ;LOT 7: STATIE DE ENDOCARE CU 3 INJECTOMATESI O POMPA DE PERFUZIE(SISTEM DE PRINDERE INCLUS);LOT 8: STIMULATOR CARDIAC INTERN TEMPORAR;LOT 9: CARUCIOR DE RESUCITARE PENTRU USTAC;LOT 10: DEFIBRILATOARE CU PACEMAKER EXTERN;LOT 11: APARAT ANALIZA ELECTROLITI SI GAZE SANGUINE ; LOT 12: ANALIZOR AUTOMAT DE IMUNOLOGIE/MARKER CARDIAC ; LOT 13: VENTILATOARE NON INVAZIVE ;LOT 14: ANALIZATOR DE COAGULARE; LOT 15: ELECTROCARDIOGRAF; LOT 16: TARGA HIDRAULICA MULTIFUNCTIONALA PENTRU TRANSPORT PACIENTI;LOT 17: SCAUN PENTRU TRANSPORT PACIENTI;LOT 18:FRIGIDER PENTRU MEDICATIE; LOT 19: HOLTER EKG BTL;LOT 20: HOLTER ABPM BTL;LOT 21: DULAP MEDICAL PENTRU DEPOZITARE INSTRUMENTAR, MATERIALE SANITARE ;LOT 22: NOPTIERE;LOT 23: SCAUN ERGONOMIC SALA MONITORIZARE/CABINET;LOT 24: DULAP MEDICAMENTE;LOT 25: CARUCIOR TRATMENT ;LOT 26: NEGATOSCOP; LOT 27: FISET MEDICAL DOCUMENTE; LOT 28:MONITOR PERETE INFORMATII PACIENTI; LOT 29: ASPIRATOR CHIRURGICAL PORTBAIL CU STATIV -PENTRU SECRETII TRAHEOBRONSICE; LOT 30:ECOGRAF PORTABIL PENTRU CARDIOLOGIE; LOT 31: MANECHIN MEDICAL ACORDARE PRIM AJUTOR; LOT 32: ECRAN INTERACTIV. a) Termenul până la care operatorii economici pot transmite solicitările de clarificări/informații suplimentare așa cum s-a menționat la secțiunea I.3 - 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. b) In masura in care solicitarile de clarificari au fost adresate in termenul precizat in documentatie, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 42185
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: MONITOR MULTIPARAMETRIC PENTRU INTEGRARE USTAC CU MONITOR TRANSPORT
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 1, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0005
Titel: STATIE CENTRALA DE MONITORIZARE FUNCTII VITALE , POMPE SI VENTILATOARE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 2, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0006
Titel: PATURI ATI CU FUNCTII AVANSATE SI SALTEA ANTIESCARA INCLUSA
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 3, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0007
Titel: ECOCARDIOGRAF CLASA SUPER HIGH END
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 4, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0008
Titel: SISTEM DE ECOGRAFIE ULTRAPORTBIL PENTRU APLICATII DE CORD
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 5, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0009
Titel: RAMPE MEDICALE COMPLEXE CU MONTARE INCLUSA
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 6, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0010
Titel: STATIE DE ENDOCARE CU 3 INJECTOMATE SI O POMPA DE PERFUZIE (SISTEM DE PRINDERE INCLUS)
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 7, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0011
Titel: STIMULATOR CARDIAC INTERN TEMPORAR
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 8, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0012
Titel: CARUCIOR DE RESUSCITAREPENTRU USTAC
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 9, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0013
Titel: DEFIBRILATOARE CU PACEMAKER EXTERN
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 10, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0002
Titel: APARAT ANALIZA ELECTROLITI SI GAZE SANGUINE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 11, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0014
Titel: ANALIZATOR AUTOMAT DE IMUNOLOGIE/MARKER CARDIAC
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 12, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0015
Titel: VENTILATOARE NON-INVAZIVE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 13, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0016
Titel: ANALIZATOR DE COAGULARE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 14, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0003
Titel: ELECTROCARDIOGRAF
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 15, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0017
Titel: TARGA HIDRAULICA MULTIFUNCTIONALA PENTRU TRANSPORT PACIENTI
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 16, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0018
Titel: SCAUN PENTRU TRANSPORT PACIENTI
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 17, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0019
Titel: FRIGIDER PENTRU MEDICATIE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 18, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0020
Titel: HOLTER EKG
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 19, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0021
Titel: HOLTER ABPM
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 20, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0022
Titel: DULAP MEDICAL PENTRU DEPOZITARE INSTRUMENTAR, MATERIALE SANITARE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 21, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0023
Titel: NOPTIERE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 22, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0024
Titel: SCAUN ERGONOMIC SALA MONITORIZARE/CABINET
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 23, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0025
Titel: DULAP MEDICAMENTE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 24, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0026
Titel: CARUCIOR TRATAMENT
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 25, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0027
Titel: NEGATOSCOP
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 26, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0028
Titel: FISET MEDICAL DOCUMENTE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 27, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0029
Titel: MONITOR PERETE INFORMATII PACIENTI
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 28, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0030
Titel: ASPIRATOR CHIRURGICAL PORTABIL CU STATIV - PENTRU SECRETII TRAHEOBRONSICE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 29, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0031
Titel: ECOGRAF PORTABIL CARDIOLOGIE
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 30, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0032
Titel: MANECHIN MEDICAL
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 31, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0033
Titel: ECRAN INTERACTIV
Beschreibung: ACHIZITIA ECHIPAMENTE - CONFORM FISELOR TEHNICE SI CRITERIILOR DE ATRIBUIRE PENTRU LOT 32, ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 32