2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord -cadru de servicii privind asigurarea de raspundere civila auto RCA
Beschreibung: Acord-cadru servicii de asigurare de răspundere civilă auto. U.M. 02000 Buzău în calitate de autoritate contractantă delegată, organizează o procedură de achiziție comună pentru atribuirea unui acord-cadru pentru achiziția de servicii de asigurare de răspundere civilă auto (RCA), potrivit art. 44 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, cu valabilitate de 12 luni începând cu data intrării în vigoare a acordului-cadru. U.M. 02000 Buzău în calitate de lider de asociere organizează procedura de achiziție publică acționând atât în nume propriu cât și în numele și pe seama celorlalte autorități contractante, denumite autorități contractante asociate ca urmare a încheierii acordurilor de asociere. U.M. 02000 Buzău în calitate de lider de asociere cu sediul în localitatea Buzău, str. Hangarului, nr. 2, jud. Buzău, organizează o procedură de licitație deschisă, conform art. 69 lit. a) din Legea nr. 98/2016, privind achizițiile publice, cu modificările şi completările ulterioare pentru următoarele autorități contractante asociate: - U.M. 02000 Buzău, str. Hangarului, nr. 2, loc. Buzău, jud. Buzău; - U.M. 02487 București, șos. de Centură, nr.5-7, sector 6, București; - U.M. 01026 București, Bd. G-ral Paul Teodorescu, nr. 5-7, sector 6, București; - U.M. 02600 București, str. Drumul Taberei, nr. 7H, sector 6, București; - U.M. 02545 București, șos. Panduri, nr. 68-72, sector 5, București; - U.M. 02537 București Drumul Taberei, nr 7F, sector 6, București (ptr. UM 01595 București); - U.M. 02560 București, bd. Ion Mihalache, nr. 124-126, sector 1, București; - U.M. 02601 București, str. Izvor, nr 110, sector 5, București; - U.M. 02583 București, bd. Ion Mihalache, nr. 124-126, sector 1, București; - U.M. 02648 București, Bd. George Coșbuc, nr. 39-49, sector 5, București; - U.M. 02405 Pitești, str. Aleea Poarta Eroilor, nr. 4, mun. Pitești, jud. Argeș; - U.M. 01708 Buzău, str. G-ral Grigore Baștan, nr. 1, Buzău; - U.M. 02539 Alba Iulia, bd. Revoluției 1918, nr. 25, jud. Alba; - U.M. 02540 Breaza, str. Republicii, nr. 75, jud. Prahova; - U.M. 02546 Constanța, str. Fulgerului, nr. 1, jud. Constanța; - U.M. 02541 Câmpulung Moldovenesc, Izvorul Malului, nr. 6, jud. Suceava; - U.M. 02447 Iași, str. Arh. G.M. Cantacuzino, nr. 20, jud. Iași. Încheierea unui acord-cadru nu presupune în mod obligatoriu angajarea de fonduri financiare şi oferă posibilitatea autorităților contractante asociate de a atribui contracte subsecvente în limita bugetelor ce se vor aloca în perioada de valabilitate a acordului-cadru precum şi a nevoilor autorităților contractante asociate. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 14 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 12615
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contracte subsecvente cu valabilitatea poliţelor de asigurare cuprinsă între 1 lună şi 12 luni, conform nevoilor autorităţilor contractante asociate, dar și în funcţie de existenţa fondurilor financiare alocate pentru această destinație. Cantitatea estimativă minimă acord cadru: 15 luni de asigurare; Valoare estimativă minimă acord cadru: 1.979,36 lei; Cantitatea estimativă maximă acord cadru: 7.128 luni de asigurare; Valoare estimativă maximă acord cadru: 1.052.746,68 lei; Cantităţi estimative minime ale celui mai mare contract subsecvent: 11 luni de asigurare; Valoarea estimativă minimă a celui mai mare contract subsecvent: 1.704,72 lei Cantităţi estimative maxime ale celui mai mare contract subsecvent: 3.888 luni de asigurare; Valoarea estimativă maximă a celui mai mare contract subsecvent: 574.524,12 lei;
Interne Kennung: 1
629815-2026 - Competition
Romania – Motor vehicle liability insurance services – Acord -cadru de servicii privind asigurarea de raspundere civila auto RCA
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 12615
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66516100 Motor vehicle liability insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1