See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție Ultracentrifuga de podea cu racire în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Beschreibung: Achiziția constă într-un echipament de ultracentrifugare programabil, cu răcire și control digital al parametrilor de operare, destinat proceselor de separare, purificare și fracționare a materialelor utilizate în dezvoltarea de pile de combustibil și electrolizoare PEM. Echipamentul de ultracentrifugare trebuie să asigure centrifugarea la viteze foarte ridicate, cu control termic de la subambiental pana la supraambiental, în vederea procesării materialelor utilizate în dezvoltarea pilelor de combustibil și electrolizoarelor de tip PEM. Calendarul de răspuns la solicitările de clarificări Conform art. 160 și art. 161 din Legea 98/2016, operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă în anunţul de participare. Număr zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde la orice solicitare de clarificare, în mod clar, complet și fără ambiguități înainte cu 11 zile de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2538104_2026_PAAPD1614904
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996400 Mischmaschinen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția constă într-un echipament de ultracentrifugare programabil, cu răcire și control digital al parametrilor de operare, destinat proceselor de separare, purificare și fracționare a materialelor utilizate în dezvoltarea de pile de combustibil și electrolizoare PEM. Echipamentul de ultracentrifugare trebuie să asigure centrifugarea la viteze foarte ridicate, cu control termic de la subambiental pana la supraambiental, în vederea procesării materialelor utilizate în dezvoltarea pilelor de combustibil și electrolizoarelor de tip PEM.
Interne Kennung: 1