629904-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Udbud på levering af brændstof til Entreprenørgården Silkeborg Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på levering af brændstof til Entreprenørgården Silkeborg Kommune
Beschreibung: Silkeborg Kommune udbyder kontrakt på levering af brændstof til Entreprenørgården, Silkeborg Kommune. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud jf. udbudslovens §56. Alle der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundende jf. pkt. 6 og som opfylder de i udbudsmaterialet beskrevne krav kan afgive tilbud.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til udbudslovens §§ 56-57, jf. lovbekendtgørelse nr. 116 af 3. februar 2025 med senere ændringer (udbudsloven).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
Los: LOT-0000