629966-2026 - Ergebnis
Slowenien – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Nakup plina za obdobje plinskega leta od 1. 10. 2026 (6:00) do 1. 10. 2027 (6:00)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nakup plina za obdobje plinskega leta od 1. 10. 2026 (6:00) do 1. 10. 2027 (6:00)
Beschreibung: Predmet naročila je nakup plina za obdobje plinskega leta od 1. 10. 2026 (6:00) do 1. 10. 2027 (6:00), in sicer: Sklop 1: Nakup plina za potrebe lastne rabe. Sklop 2: Nakup in/ali prodaja plina za potrebe uravnoteženja prenosnega sistema.
Interne Kennung: P/JN/08/2026/PD-ES
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Nakup plina za potrebe lastne rabe
Beschreibung: Nakup plina za lastno rabo, s katerim si operater prenosnega sistema zagotovi dobavo plina za potrebe lastne rabe, ki obsega kondicioniranje plina v merilno-regulacijskih postajah in postajah, kjer se izvaja tudi ogrevanje objektov, pogon kompresorjev v kompresorskih postajah Kidričevo in Ajdovščina, pogon naprav SPTE, za potrebe operativnega izravnalnega računa na meji, za potrebe sistemskih razlik, ki so posledica izgub in so določene s tehnološkimi in obratovalnimi postopki, za potrebe osnovnega polnjenja novozgrajenih plinovodnih odsekov, tudi za potrebe operaterja prenosnega sistema na lokaciji sedeža družbe v Ljubljani ter za druge namene.
Interne Kennung: 553683
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Los: LOT-0002
Titel: Nakup in/ali prodaja plina za potrebe uravnoteženja prenosnega sistema
Beschreibung: Operater prenosnega sistema v skladu z 98. členom Sistemskih obratovalnih navodil za prenosni sistem plina (Uradni list RS, št. 41/25; v nadaljevanju SON) uporablja sistemsko storitev izravnave za uravnoteženje prenosnega sistema, za kar sklene pogodbo za uravnoteženje preko odkupa ali prodaje plina na povezovalni in/ali virtualni točki. Naročilo za nabavo sistemske storitve izravnave za uravnoteženje mora operater prenosnega sistema oddati na podlagi izvedbe preglednega in nediskriminatornega razpisa ob upoštevanju tehničnih in ekonomskih meril (98. člen SON). Pri vsakodnevnem uravnoteževanju prenosnega sistema mora nato: a) dajati prednost uporabi kratkoročnih standardiziranih produktov pred uporabo sistemske storitve izravnave, b) uporabljati sistemsko storitev izravnave, če je stroškovno učinkovitejša od kratkoročnih standardiziranih produktov na izravnalnem trgu.
Interne Kennung: 553684