See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Consumabile medicale -Acord cadru pentru o perioada de 24 luni cu un singur operator economic.Orice operator economic interesat va depune oferta si poate adresa, autoritatii contractante.
Beschreibung: CONSUMABILE MEDICALE - Acord cadru pentru o perioada de 24 luni cu un singur operator economic - orice Operator economic interesat in a depune oferta poate adresa Autoritatii contractante solicitari de clarificari pana in a 18-a zi inainte de data limita de depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari pana in a 11-a zi inainte de data limita de depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 8
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ace seringa / buc
Beschreibung: 1.1 Ace seringa 18G, roz cantitate minima 20000 buc - cantitate maxima 40000 buc 1.2 Ace seringa 20G, galben cantitate minima 3500 buc - cantitate maxima 7000 buc 1.3 Ace seringa 21 G verde cantitate minima 20000 buc - cantitate maxima 40000 buc 1.4 Ace seringa 22G negru cantitate minima 2500 buc - cantitate maxima 5000 buc 1.5 Ace seringa 23 G albastru cantitate minima 15000 buc - cantitate maxima 30000 buc 1.6 Ace seringa 24 G mov cantitate minima 2500 buc - cantitate maxima 5000 buc 1.7 Ace seringa 26 G, marou cantitate minima 600 buc - cantitate maxima 1200 buc 1.8 Ace pentru insulina 30G cantitate minima 2000 buc - cantitate maxima 4000 buc
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Apasator limba UF
Beschreibung: Apasator limba UF cantitate minima 7500 buc - cantitate maxima 15000 buc
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Cearceafuri pentru paturi de examinare 2 straturi, hartie +PE, 50 cm x 50 m in rola
Beschreibung: Cearceafuri pentru paturi de examinare 2 straturi, hartie +PE, 50 cm x 50 m in rola cantitate minima 5000 buc - cantitate maxima 10000 buc
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Masti de unica folosinta cut/50 buc
Beschreibung: Masti de unica folosinta cut/50 buc cantitatea minima 500 cutii - cantitatea maxima 1000 cutii
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Cleme ombilicale
Beschreibung: Cleme ombilicale /buc cantitatea minima 500 buc - cantitatea maxima 1000 buc
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Alcool sanitar 70% flac 500 ml
Beschreibung: Alcool sanitar 70% flac 500 ml cantitate minima 3000 flac - cantitate maxima 6000 flac
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lame bisturiu
Beschreibung: 7.1 Lame bisturiu chirurgical nr. 6/buc cantitate minima 200 buc - cantitate maxima 400 buc 7.2 Lame bisturiu chirurgical nr. 11/buc cantitatea minima 500 buc - cantitatea maxima 1000 buc 7.3 Lame bisturiu chirurgical nr. 20 /buc cantitatea minima 400 buc - cantitatea maxima 800 buc 7.4 Lame bisturiu chirurgical nr. 21/buc cantitatea minima 200 buc - cantitatea maxima 400 buc 7.5 Lame bisturiu chirurgical nr. 24/buc cantitatea minima 200 buc - cantitatea maxima 400 buc 7.6 Lame bisturiu chirurgical nr. 26/buc cantitatea minima 200 buc - cantitatea maxima 400 buc
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Branule
Beschreibung: 8.1 Branule 16G/buc cantitate minima 500 buc - cantitate maxima 1000 buc 8.2 Branule 18G, verde/buc cantitate minima 1500 buc - cantitate maxima 3000 buc 8.3 Branule 20G, roz/buc cantitate minima 4500 buc - cantitate minima 9000 buc 8.4 Branule 22G, albastru/buc cantitate minima 15000 buc - cantitate maxima 30000 buc 8.5 Branule 24G, galben /buc cantitate minima 9000 buc - cantitate maxima 18000 buc 8.6 Branule 26 G, mov/buc cantitate minima 2000 buc - cantitate maxima 4000 buc 8.7 Cateter venos periferic cu mecanism de siguranta 18G 1,3x45mm verde/buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc 8.8 Cateter venos periferic cu mecanism de siguranta 20G 1,1x32mm roz/buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc 8.9 Cateter venos periferic cu mecanism de siguranta 22G 0,9x25mm albastru/buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc 8.10 Cateter venos periferic cu sistem inchis pentru administrare substante de contrast 20G/buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc 8.11 Cateter venos periferic cu sistem inchis pentru administrare substante de contrast 22G/buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc
Los: LOT-0009
Titel: Camp steril adeziv ptr. Montare cateter 50x60 cm
Beschreibung: Camp steril adeziv ptr. Montare cateter 50x60 cmbuc cantitatea minima 750 buc - cantitatea maxima 1500 buc
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Campuri operatorii sterile 45cm*75 cm
Beschreibung: Camp steril adeziv ptr. Montare cateter 50x60 cm/buc cantitatea minima 750 buc - cantitatea maxima 1500 buc
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Comprese sterile
Beschreibung: 11.1 Comprese sterile 10*8 cm (50 buc/blister) / blister cantitatea minima 12000 blistere - cantitatea maxima 24000 blistere 11.2 Comprese sterile 20*20 cm (25 buc/blistar) / blister cantitatea minima 5000 blistere - cantitatea maxima 10000 blistere
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Electrozi ECG periferici tip cleme (set/4buc)
Beschreibung: Electrozi ECG periferici tip cleme (set/4buc) / set cantitate minima 40 seturi - cantitatea maxima 80 seturi
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Electrozi EKG de unica folosinta Ø 55mm
Beschreibung: Electrozi EKG de unica folosinta Ø 55mm / buc cantitatea minima 40000 buc - cantitatea maxima 80000 buc
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Electrozi tip ventuza cu para de cauciuc pentru ECG cu gaura de conectare pana la 4 mm.
Beschreibung: Electrozi tip ventuza cu para de cauciuc pentru ECG cu gaura de conectare pana la 4 mm/ set cantitate minima 60 seturi - cantitate maxima 120 seturi
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Bandaj elastic cu cleme 10cmx4.5m
Beschreibung: Bandaj elastic cu cleme 10cmx4.5m /buc cantitate minima 750 buc - cantitate maxima 1500 buc
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Fesi
Beschreibung: 16.1 Fesi 10/10 / buc cantitatea minima 4000 buc - cantitatea maxima 8000 buc 16.2 Fesi 10/20 / buc cantitatea minima 2000 buc - cantitatea maxima 4000 buc
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Comprese sterile pentru arsuri hidrogel stabil
Beschreibung: 17.1 Comprese sterile pentru arsuri hidrogel stabil 10 cm x 10 cm / buc cantitate minima 200 buc - cantitate maxima 400 buc 17.2 Comprese sterile pentru arsuri hidrogel stabil 12 x 24 cm / buc cantitate minima 250 buc - cantitate maxima 500 buc
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Tifon BBC
Beschreibung: Tifon BBC / m cantitatea minima 2000 metri - cantitatea maxima 4000 metri
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Bandaj elastic autoadeziv 7.5cmx4.5m
Beschreibung: Bandaj elastic autoadeziv 7.5cmx4.5m / buc cantitatea minima 2500 buc - cantitatea maxima 5000 buc
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Bandaj adeziv tip OPERFIX 20cm/10m
Beschreibung: Bandaj adeziv tip OPERFIX 20cm/10m / buc cantitatea minima 250 buc - cantitatea maxima 500 buc
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Banda adeziva pt. sutura cutanata sterila 6*75 mm
Beschreibung: Banda adeziva pt. sutura cutanata sterila 6*75 mm / buc cantitate minima 75 buc - cantitate maxima 150 buc
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Pansament steril fixare canule 6*8 netesut
Beschreibung: Pansament steril fixare canule 6*8 netesut / buc cantitatea minima 42500 buc - cantitatea maxima 85000 buc
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Banda adeziva cu rivanol 2x7 cm
Beschreibung: Banda adeziva cu rivanol 2x7 cm / buc cantitatea minima 10000 buc - cantitatea maxima 20000 buc
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Rola matase 5*5
Beschreibung: Rola matase 5*5 / buc cantitate minima 6000 buc - cantitate maxima 12000 buc
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Plasturi pe material netesut 10cm/10cm
Beschreibung: Plasturi pe material netesut 10cm/10cm / buc cantitate minima 1200 buc - cantitate maxima 2400 buc
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Stripuri ptr. Inchidere plagi
Beschreibung: 26.1 Stripuri ptr. Inchidere plagi 6x100mm / plic cantitate minima 500 plicuri - cantitate maxima 1000 plicuri 26.2 Stripuri ptr. Inchidere plagi 6x75mm / plic cantitatea maxima 500 plicuri - cantitatea maxima 1000 plicuri
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Sonda oxigen
Beschreibung: 27.1 Sonda oxigen adulti / buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc 27.2 Sonda oxigen copii / buc cantitate minima 500 buc - cantitate maxima 1000 buc
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Sonda aspiraie
Beschreibung: 28.1 Sonda aspiratie nr. 6 verde / buc cantitate minima 150 buc - cantitate maxima 300 buc 28.2 Sonda aspiratie nr. 8 albastru / buc cantitate minima 150 buc - cantitate maxima 300 buc 28.3 Sonda aspiratie nr. 10 negru / buc cantitate minima 150 buc - cantitate maxima 300 buc 28.4 Sonda aspiratie nr. 12 alb / buc cantitate minima 150 buc - cantitate maxima 300 buc 28.5 Sonda aspiratie nr. 16 portocaliu / buc cantitate minima 150 buc - cantitate maxima 300 buc 28.6 Sonda aspiratie nr. 18 rosu / buc cantitate minima 250 buc - cantitate maxima 500 buc 28.7 Sonda aspiratie nr. 20 galben / buc cantitate minima 400 buc - cantitate maxima 800 buc
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Sonda urologica
Beschreibung: 29.1 Sonda Foley cu 2 cai CH 12 / buc cantitate minima 500 buc - cantitate maxima 1000 buc 29.2 Sonda Foley cu 2 cai CH 14 / buc cantitate minima 500 buc - cantitate maxima 1000 buc 29.3 Sonda Foley cu 2 cai CH 16 / buc cantitate minima 250 buc - cantitate maxima 500 buc 29.4 Sonda Foley cu 2 cai CH 18 / buc cantitate minima 500 buc - cantitate maxima 1000 buc 29.5 Sonda Foley cu 2 cai CH 20 / buc cantitate minima 250 buc - cantitate maxima 500 buc 29.6 Sonda Foley cu 2 cai CH 22 / buc cantitate minima 250 buc - cantitate maxima 500 buc 29.7 Sonde urologice Foley sterile cu 3 cai CH 18 / buc cantitate minima 300 buc - cantitate maxima 600 buc 29.8 Sonde urologice Foley sterile cu 3 cai CH 20 / buc cantitate minima 300 buc - cantitate maxima 600 buc 29.9 Sonde urologice Foley sterile cu 3 cai CH 22 / buc cantitate minima 300 buc - cantitate maxima 600 buc 29.10 Sonde urologice tiemann sterile cu 2 cai CH 12 / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc 29.11 Sonde urologice tiemann sterile cu 2 cai CH 16 / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Garou cu clic
Beschreibung: Garou cu clic / buc cantitate minima 150 buc - cantitate maxima 300 buc
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Perfuzoare ac plastic
Beschreibung: Perfuzoare ac plastic / buc cantitate minima 50000 buc - cantitate maxima 100000 buc
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Robinet cu 3 cai pentru solutii perfuzabile
Beschreibung: Robinet cu 3 cai pentru solutii perfuzabile / buc cantitate minima 350 buc - cantitate maxima 700 buc
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Tub prelungitor perfuzie injectomat
Beschreibung: Tub prelungitor perfuzie injectomat / buc cantitate minima 750 buc - cantitate maxima 1500 buc
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Microperfuzoare
Beschreibung: 34.1 Microperfuzoare 25G cu prelungitor / buc cantitatea minima 250 buc - cantitate maxima 500 buc 34.2 Microperfuzoare 27G cu prelungitor / buc cantitate minima 250buc - cantitate maxima 500 buc
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Conector fix, verde, conectare furtun perimetru la canula nazala/masca oxigen
Beschreibung: Conector fix, verde, conectare furtun perimetru la canula nazala/masca oxigen / buc cantitate minima 200 buc - cantitate maxima 400 buc
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Furtun perimetru, transparent 7.6m
Beschreibung: Furtun perimetru, transparent 7.6m / buc cantitate minima 50 buc - cantitate maxima 100 buc
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Gel ecograf/ekg
Beschreibung: Gel Ultra Sound 5l / bidon/5 l cantitate minima 75 bidoane - cantitate maxima 150 bidoane Gel Ekg 250 g / buc cantitate minima 600 buc - cantitate maxima 1200 buc Gel ecograf 250 g / buc cantitate minima 600 buc - cantitate maxima 1200 buc
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Teste de sarcina
Beschreibung: Teste de sarcina / buc cantitate minima 2250 buc - cantitate maxima 4500 buc
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Manusi chirurgicale sterile
Beschreibung: 39.1 Manusi chirurgicale sterile nr.6 / pereche cantitate minima 250 perechi - cantitate maxima 500 perechi 39.2 Manusi chirurgicale sterile nr.6.5 / pereche cantitate minima 350 perechi - cantitate maxima 700 perechi 39.3 Manusi chirurgicale sterile nr.7 / pereche cantitate minima 350 perechi - cantitate maxima 700 perechi 39.4 Manusi chirurgicale sterile nr.7.5 / pereche cantitate minima 350 perechi - cantitate maxima 700 perechi 39.5 Manusi chirurgicale sterile nr.8 / pereche cantitate minima 350 perechi - cantitate maxima 700 perechi 39.6 Manusi chirurgicale sterile nr.8.5 / pereche cantitate minima 350 perechi - cantitate maxima 700 perechi
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Manusi examinare nitril
Beschreibung: 40.1 Manusi examinare nitril L 100 buc/cut cantitate minima 1500 cutii - cantitate maxima 3000 cutii 40.2 Manusi examinare nitril M 100 buc/cut cantitate minima 2000 cutii - cantitate maxima 4000 cutii 40.3 Manusi examinare nitril S 100 buc/cut cantitate minima 1500 cutii - cantitate maxima 3000 cutii
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Masca oxigen
Beschreibung: 41.1 Masca oxigen adulti / buc cantitate minima 10000 buc - cantitate maxima 20000 buc 41.2 Masca oxigen copii / buc cantitate minima 10000 buc - cantitate maxima 20000 buc 41.3 Masca oxigen cu nebulizator pentru copii / buc cantitate minima 200 buc - cantitate maxima 400 buc 41.4 Masca oxigen cu nebulizator pentru adulti / buc cantitate minima 500 buc - cantitate maxima 1000 buc
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Pungi urina
Beschreibung: 42.1 Pungi urina cu supapa si evacuare 2000ml/ buc cantitate minima 1500 buc - cantitate maxima 3000 buc 42.2 Pungi urina pentru copii buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Seringi
Beschreibung: 43.1 Seringa cu ac insulina 1 ml / buc cantitate minima 2000 buc - cantitate maxima 4000 buc 43.2 Seringa cu ac 10 ml / buc cantitate minima 35000 buc - cantitate maxima 70000 buc 43.3 Seringi cu ac 50 ml / buc cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 2000 buc 43.4 Seringa cu ac 2 ml / buc cantitate minima 10000 buc - cantitate maxima 20000 buc 43.5 Seringa cu ac 20 ml / buc cantitate minima 27500 buc - cantitate maxima 55000 buc 43.6 Seringa cu ac 5 ml / buc cantitate minima 30000 buc - cantitate maxima 60000 buc
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Vata 200g
Beschreibung: Vata 200g / buc cantitate minima 1500 buc - cantitate maxima 3000 buc
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Ulei parafina
Beschreibung: Ulei parafina / litru cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Botosei blue 100 buc/set
Beschreibung: Botosei blue 100 buc/set cantitatea minima 1000 seturi - cantitate maxima 2000 seturi
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Balon cateter pentru epistaxis
Beschreibung: Balon cateter pentru epistaxis / buc cantitate minima 5 buc - cantitate maxima 10 buc
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Canula intracurette RR(aspiratie intrauterina)
Beschreibung: 48.1 Canula intracurette RR(aspiratie intrauterina) nr 7/ buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc 48.2 Canula intracurette RR(aspiratie intrauterina) nr 8 / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc 48.3 Canula intracurette RR(aspiratie intrauterina) nr 9 / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Masca laringiana I gel
Beschreibung: 49.1 Masca laringiana I gel nr 2 / buc cantitate minima 10 buc - cantitate maxima 20 buc 49.2 Masca laringiana I gel nr 4 / buc cantitate minima 20 buc - cantitate maxima 40 buc 49.3 Masca laringiana I gel nr 5 / buc cantitate minima 20 buc - cantitate maxima 40 buc
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Specul vaginal cu opritor central
Beschreibung: 50.1 Specul vaginal cu opritor central M / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc 50.2 Specul vaginal cu opritor central S / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Extra spike
Beschreibung: Extra spike / buc cantitate minima 600 - cantitate maxima 1200 buc
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Sonda naso gastro
Beschreibung: 52.1 Sonda naso gastro CH 6 / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc 52.2 Sonda naso gastro CH 8 / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc 52.3 Sonda naso gastro CH 10 / buc cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 200 buc
Interne Kennung: 52