630046-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Alimente de baza si conserve si produse conservate 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Alimente de baza si conserve si produse conservate 2026
Beschreibung: Obiectul achizitiei il constituie furnizarea alimente de baza si conserve si produse conservate. AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile.
Interne Kennung: P-01/P-07
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - Alimente de baza
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime conform Caietului de sarcini. Valoare minima acord cadru: 43.195,12 lei fara TVA Valoare maxima acord cadru: 1.040.778,82 lei fara TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 520.389,41 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Conserve si produse conservate
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime conform Caietului de sarcini. Valoare minima acord cadru: 46.579,78 lei fara TVA. Valoare maxima acord cadru: 1.120.982,89 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 560.491,44 lei fara TVA.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15897200 Nahrungsmittelkonserven
630046-2026 - Competition
Romania – Food, beverages, tobacco and related products – Alimente de baza si conserve si produse conservate 2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierP-01/P-07
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLot 1 - Alimente de baza
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
Main classification (cpv): 15897200 Canned goods