630099-2025 - Ergebnis
Polen – Marktforschung – Usługa przeprowadzenia badania „Nauczyciele zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy – stan, perspektywy, problemy”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa przeprowadzenia badania „Nauczyciele zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy – stan, perspektywy, problemy”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia badania pt. „Nauczyciele zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy - stan, perspektywy, problemy”. Celem głównym badania „Nauczyciele zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy - stan, perspektywy, problemy” jest dostarczenie informacji dotyczących aktualnej sytuacji nauczycieli zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy, liczebności tej grupy zawodowej, uwarunkowań wykonywania tego zawodu w realiach zachodniopomorskich placówek oświatowych, a także oceny kompetencji i motywacji do podejmowania tego zawodu. Badanie będzie miało charakter wielowymiarowy, tzn. zostaną w nim uwzględnione różne perspektywy oceniające i wyjaśniające. Zostaną nimi objęci zarówno sami nauczyciele zawodu, jak i ich pracodawcy, a także eksperci w zakresie edukacji zawodowej. Pozyskane w ten sposób informacje będą stanowić istotne źródło wiedzy do opracowania strategii naprawczych i rozwojowych dla zachodniopomorskiej edukacji zawodowej. Szczególny nacisk zostanie położony na zwiększenie liczby osób zainteresowanych zawodem nauczyciela zawodu oraz podnoszenie kompetencji tych, którzy już go wykonują. Wynikiem badania będzie raport zawierający obraz aktualnej sytuacji nauczycieli zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy w obszarze określonym przez problematykę badawczą. Badanie przyczyni się bezpośrednio do realizacji celu projektu, tj. do budowy systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych.” Zgodnie z treścią Krajowego Planu Odbudowy. Przedmiotem badania są: Ilościowe aspekty zatrudnienia nauczycieli zawodu w województwie zachodniopomorskim, czyli aktualny i przewidywany stan zatrudnienia nauczycieli w różnych zawodach, relacje między popytem a podażą na nauczycieli zawodu w tym regionie; jakościowe aspekty wykonywania zawodu nauczyciela zawodu, obejmujące uwarunkowania wykonywania zawodu, takie jak warunki pracy, dostępność szkoleń, kwalifikacje, postawy związane z odgrywaną rolą zawodową, czyli opinie i motywacje nauczycieli, ich zadowolenie z pracy, plany zawodowe. Podmiotami badania są: w ramach badań ilościowych: a) nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych szkół publicznych i niepublicznych kształcących w zawodach (szkół branżowych I i II stopnia, techników, szkół policealnych), b) nauczyciele praktycznej nauki zawodu szkół publicznych i niepublicznych kształcących w zawodach (szkół branżowych I i II stopnia, techników, szkół policealnych), c) dyrektorzy (lub osoby wyznaczone przez dyrektorów) publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych kształcących w zawodach (szkół branżowych I i II stopnia, techników, szkół policealnych). w ramach badań jakościowych: a) przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Szczecinie, b) dyrektorzy (lub osoby wyznaczone przez dyrektorów) publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych kształcących w zawodach (szkół branżowych I i II stopnia, techników, szkół policealnych), c) przedstawiciele Cechów Rzemiosł, d) osoby kierujące Wydziałami Edukacji w jednostkach samorządu terytorialnego (lub osoby przez nie wyznaczone) lub innych organów prowadzących publiczne i niepubliczne placówki edukacyjne kształcące w zawodach, e) dyrektorzy ośrodków doskonalenia nauczycieli (lub osoby wyznaczone przez dyrektorów). Zakres terytorialny: województwo zachodniopomorskie, z uwzględnieniem podziału na powiaty oraz na podregiony (wg podziału opracowanego przez WUP w Szczecinie): - podregion 1 – miasto Szczecin; - podregion 2 – pas metropolitalny (pow. policki, gryfiński, stargardzki, goleniowski); - podregion 3 – nadmorski (m. Świnoujście, pow. kamieński, gryficki, kołobrzeski); - podregion 4 – południowy (pow. myśliborski, pyrzycki, choszczeński, wałecki); - podregion 5 – centralny (pow. drawski, łobeski, świdwiński, białogardzki); - podregion 6 – północno-wschodni (m. Koszalin, pow. koszaliński, szczecinecki, sławieński). Przedmiot zamówienia w ramach badania pt. „Nauczyciele zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy - stan, perspektywy, problemy”, obejmuje: a) opracowanie i przekazanie raportu metodologicznego (wersja elektroniczna w formacie *.doc), b) przeprowadzenie analizy desk research, badań ilościowych oraz badań jakościowych, c) opracowanie i przekazanie sprawozdania z realizacji badań (wersja elektroniczna w formacie *.doc), d) opracowanie i przekazanie raportu końcowego wraz z okładką (wersja elektroniczna w formacie*.doc oraz *.pdf.), e) opracowanie i przekazanie baz danych (wersja elektroniczna w formacie*.xls oraz *.csv), f) opracowanie i przekazanie prezentacji (wersja elektroniczna w formacie PowerPoint, *.ppt.). Przedmiot zamówienia w ramach badania pt. „Nauczyciele zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy - stan, perspektywy, problemy”, zostanie wykonany zgodnie z poniższym haromonogramem: Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający przeznacza do 84 dni roboczych od dnia podpisania umowy.
Vorherige Bekanntmachung245242-2025
Interne KennungWUP.XV.262.45.2025.ASzu
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensO udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 9 SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie: ZDOLNOŚĆ DO WYSTĘPOWANIA W OBROCIE GOSPODARCZYM i UPAWNIENIA DO PROWADZENIA OKREŚLONEJ DZIALALNOŚCI GOSPODARCZEJ LUB ZAWODOWEJ, O ILE WYNIKA TO Z ODRĘBNYCH PRZEPISÓW i SYTUACJA FINANSOWA LUB EKONOMICZNA. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunku w zakresie zdolności technicznej i zawodowej, Zamawiający żąda następujących dokumentów: - wykazu wykonanych badań w oparciu o desk research w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający wymaga doświadczenia w analizach rynku pracy przy użyciu desk research, potwierdzonego wykonaniem co najmniej 3 usług badawczych, w których metoda ta została wykorzystana na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na poziomie regionu lub podregionu lub całego kraju, wraz z załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały wykonane należycie (np. w formie protokołów odbioru), - wykazu wykonanych badań przy użyciu metod jakościowych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający wymaga doświadczenia w przeprowadzaniu badań jakościowych dotyczących rynku pracy, potwierdzonego wykonaniem co najmniej 3 usług badawczych w ramach których zostały wykorzystane metody jakościowe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na poziomie regionu lub podregionu lub całego kraju, wraz z załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały wykonane należycie (np. w formie protokołów odbioru). Łącznie we wszystkich wykazanych badaniach Wykonawca musi wykazać przeprowadzenie minimum 10 wywiadów IDI oraz minimum 10 wywiadów FGI, - wykazu wykonanych badań przy użyciu metod ilościowych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający wymaga doświadczenia w przeprowadzaniu badań ilościowych instytucji edukacyjnych lub przedsiębiorstw, potwierdzonego realizacją co najmniej 3 usług badawczych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na poziomie regionu lub podregionu lub całego kraju, na próbach nie mniejszych niż 385 respondentów w każdym z badań, wraz z załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały wykonane należycie (np. w formie protokołów odbioru), - wykazu wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej 2 usług badawczych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na poziomie regionu lub podregionu lub całego kraju o wartości co najmniej 50 000 zł brutto każda, wraz z załączeniem dowodów, że zostały wykonane należycie (np. w formie protokołów odbioru) i dotyczyły co najmniej jednej z problematyk: - struktura, stan i perspektywy rynku pracy - zapotrzebowania na określone zawody/kwalifikacje zawodowe/ kompetencje zawodowe - oferta edukacyjna i/lub szkoleniowa związana z podnoszeniem kwalifikacji i kompetencji zawodowych - kształcenie ustawiczne. Zamawiający oceni spełnianie wyżej wymienionego warunku na podstawie dokumentów określonych w rozdziale 10 ust. 2 pkt 2 L.p. 1 SWZ, które Wykonawca składa na wezwanie Zamawiającego (WYKAZ USŁUG WYKONANYCH wraz z załącznikami według wzoru Załącznika nr 4). Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w SWZ. WYKAZ OSÓB – Załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie doświadczenia i kwalifikacji, jeśli wykaże, że dysponuje zespołem, który będzie realizował niniejsze zamówienie, w skład którego musi wchodzić: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie doświadczenia i kwalifikacji, jeśli wykaże, że dysponuje zespołem, który będzie realizował niniejsze zamówienie, w skład którego musi wchodzić: Kierownik badania, posiadający: a)wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk społecznych , b)doświadczenie w kierowaniu projektami badawczymi w zakresie badań społecznych - w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert kierował minimum 2 ukończonymi projektami badawczymi o wartości co najmniej 50 000,00 zł brutto każdy, c)doświadczenie w zakresie uczestnictwa w badaniach społecznych dotyczących rynku pracy – uczestnictwo w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w co najmniej 2 ukończonych projektach badawczych innych niż te, którymi kierował. Pozostali członkowie Zespołu Badawczego posiadających wykształcenie wyższe w zakresie nauk społecznych: d)minimum 2 badaczy jakościowych (moderatorów indywidualnych wywiadów pogłębionych oraz wywiadów grupowych) posiadających wykształcenie wyższe w zakresie nauk społecznych - każdy z badaczy musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert uczestniczył w co najmniej 2 ukończonych projektach badawczych z zakresu badań społecznych o wartości co najmniej 50 000,00 zł brutto każde badanie, w których był odpowiedzialny za gromadzenie oraz analizę danych pochodzących z badań jakościowych. e)minimum 2 badaczy ilościowych posiadających wykształcenie wyższe w zakresie nauk społecznych - każdy z badaczy musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert uczestniczył w co najmniej 2 ukończonych projektach badawczych z zakresu badań społecznych o wartości co najmniej 50 000,00 zł brutto każdy, w których był odpowiedzialny za gromadzenie oraz analizę danych pochodzących z badań ilościowych, a w co najmniej jednym z nich respondentami byli przedstawiciele rynku pracy. f)minimum 1 ekspert w zakresie rynku pracy lub edukacji zawodowej lub ekonomii, który/a posiada wykształcenie wyższe i w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert opublikował/a co najmniej 2 recenzowane publikacje w zakresie rynku pracy lub edukacji zawodowej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79310000 Marktforschung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia badania pt. „Nauczyciele zawodu na zachodniopomorskim rynku pracy - stan, perspektywy, problemy”. 2.Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ. 3.Wspólny Słownik Zamówień CPV: Nazwa: Usługi badania rynku Kod: 79 31 00 00 – 0 4.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, ponieważ nie jest to uzasadnione z uwagi na specyfikę zamówienia. 5.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8. 7.Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 1)Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w rozdziale 8 i 9 SWZ. 2)Wykonawca składa oświadczenie na formularzu JEDZ. JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w rozdziale 10 ust. 2 pkt 1 lit. a-c SWZ. W Części JEDZ IV Zamawiający żąda jedynie Ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji, bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D. 3)Wstępne i aktualne na dzień składania ofert oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego Wykonawca składa zgodnie w treścią Załącznika nr 2A do SWZ. Oświadczenie to tymczasowo zastępuje wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe z zastrzeżeniem tego, że: a)w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zgodne w treści z Załącznikiem nr 2A do SWZ; b)w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Wykonawca składa oświadczenie zgodne w treści z Załącznikiem Nr 2B do SWZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu z postępowania. 4)Wykonawca składa JEDZ pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 9)Samooczyszczenie – w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5 ustawy Pzp, Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki: a)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne; b)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania lub zamawiającym; c)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: - zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie Wykonawcy, - zreorganizował personel, - wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, - utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, - wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, a jeżeli uzna, że nie są wystarczające, wyklucza Wykonawcę. 10)Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany wypełnić część II sekcja D JEDZ, w tym, jeśli jest to wiadome, podać firmy podwykonawców. 11)Do oferty Wykonawca załącza również: a)pełnomocnictwo w następujących przypadkach: - Gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy; - w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia Wykonawcy są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych Wykonawców, należy załączyć do oferty. b)oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z zastrzeżeniem tego, że: - Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, spośród których tylko jeden spełnia warunek dotyczący uprawnień, są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy; - Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji Wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. c)formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ). d)zobowiązanie podmiotu trzeciego – zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (lub inny podmiotowy środek dowodowy) potwierdzający, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: (w SWZ).
Interne Kennung1
Menge1 Stück