See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Istutuspalvelujen hankinta 1.1.2027 alkaviin sopimuksiin
Beschreibung: Metsähallitus Metsätalous Oy pyytää tarjouksia istutuksen hankintaeristä. Sopimukset alkavat 1.1.2027. Sopimusten kesto ja sisältö vaihtelevat hankintaerittäin (osa-alueittain). Erät ovat Etelä-Suomen, Pohjanmaa-Kainuun ja Lapin metsänhoitoalueilla. Pääsääntöinen työalue on ilmoitettu hankintaerittäin. Työ on toteutettava palvelukuvausten mukaisesti. Hankintaerittäin ilmoitetut määrät ovat vuosityömääriä. Istutus on henkilötyötä.
Interne Kennung: MH 7424/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa on kyse EU kynnysarvon ylittävästä hankinnasta, johon sovelletaan ajantasaistettua lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Tarjous ja kaikki sen liitteet on laadittava suomen kielellä. Tarjouksen voi tehdä yhteen tai useampaan hankintaerään. Hankintaeriä ei voi jakaa. Valinta tehdään hankintaerittäin. Hankintapäätös lähetetään asianosaisille sähköisesti
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Hankintaerä 1. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Sastamala
Beschreibung: ks. hankinnan kuvaus
Interne Kennung: 1-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Sopimuksen määrätavoitetta voidaan sopimuskaudella kasvattaa sopijapuolten yhteisellä kirjallisella sopimuksella korkeintaan 30 % tarjouspyynnön mukaisesta työmäärätavoitteesta.
Los: LOT-0002
Titel: Hankintaerä 2. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Orivesi, Ruovesi, Juupajoki
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Hankintaerä 3. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Ähtäri, Keuruu, Uurainen, Mänttä-Vilppula
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Hankintaerä 4. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Pielavesi, Keitele
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Hankintaerä 5. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Pielavesi, Keitele, Pihtipudas, Viitasaari
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Hankintaerä 6. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Kivijärvi, Kyyjärvi, Karstula, Soini
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0007
Titel: Hankintaerä 7. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Sulkava, Savonlinna, Ruokolahti, Imatra, Puumala, Juva, Mikkeli, Hartola
Interne Kennung: 7-6
Los: LOT-0008
Titel: Hankintaerä 8. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Kuopio, Tuusniemi, Tervo, Suonenjoki, Leppävirta,Heinävesi, Joroinen, Varkaus, Pieksämäki, Kangasniemi
Interne Kennung: 8-7
Los: LOT-0009
Titel: Hankintaerä 9. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Pieksämäki, Varkaus, Joroinen, Juva, Rantasalmi, Sulkava, Savonlinna
Interne Kennung: 9-8
Los: LOT-0010
Titel: Hankintaerä 10. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Kuopio, Siilinjärvi, Tervo, Suonenjoki
Interne Kennung: 10-9
Los: LOT-0011
Titel: Hankintaerä 11. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Lieksan ja Nurmeksen metsätiimit
Interne Kennung: 11-10
Los: LOT-0012
Titel: Hankintaerä 12. Etelä-Suomi. Pääsääntöinen työalue Lieksan ja Nurmeksen metsätiimit
Interne Kennung: 12-11
Los: LOT-0013
Titel: Hankintaerä 13. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Valtatie 22 pohjoispuoli Keski-Pohjan tiimissä
Interne Kennung: 13-12
Los: LOT-0014
Titel: Hankintaerä 14. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Ii, Oulu, Muhos, Kempele, Tyrnävä, Liminka,Siikalatva,Pyhäntä
Interne Kennung: 14-13
Los: LOT-0015
Titel: Hankintaerä 15. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Valtatie 27 ja valtatie 20 välinen alue Keski-Pohjan tiimissä
Interne Kennung: 15-14
Los: LOT-0016
Titel: Hankintaerä 16. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Valtatie 28 eteläpuoli Keski-Pohjan tiimissä
Interne Kennung: 16-15
Los: LOT-0017
Titel: Hankintaerä 17. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Haapajärvi, Pyhäjärvi, Reisjärvi. Pääasiallisesti varikon alue (PV)
Interne Kennung: 17-16
Los: LOT-0018
Titel: Hankintaerä 18. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Länsi-Kainuun metsätiimi (Puolanka)
Interne Kennung: 18-17
Los: LOT-0019
Titel: Hankintaerä 19. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Länsi-Kainuun metsätiimi (Puolanka)
Interne Kennung: 19-18
Los: LOT-0020
Titel: Hankintaerä 20. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Länsi-Kainuun metsätiimi (Kajaani, Paltamo)
Interne Kennung: 20-19
Los: LOT-0021
Titel: Hankintaerä 21. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Kuhmon metsätiimi (Kuhmo, Sotkamo)
Interne Kennung: 21-20
Los: LOT-0022
Titel: Hankintaerä 22. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Kuhmon metsätiimi (Kuhmo, Sotkamo)
Interne Kennung: 22-21
Los: LOT-0023
Titel: Hankintaerä 23. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Kuhmon metsätiimi (Kuhmo, Sotkamo)
Interne Kennung: 23-22
Los: LOT-0024
Titel: Hankintaerä 24. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Suomussalmen metsätiimi (Suomussalmi )
Interne Kennung: 24-23
Los: LOT-0025
Titel: Hankintaerä 25. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Suomussalmen metsätiimi (Suomussalmi, Kuusamo)
Interne Kennung: 25-24
Los: LOT-0026
Titel: Hankintaerä 26. Pohjanmaa-Kainuu. Pääsääntöinen työalue Koillismaan metsätiimi (Pudasjärvi, Taivalkoski)
Interne Kennung: 26-25
Los: LOT-0027
Titel: Hankintaerä 27. Lappi. Pääsääntöinen työalue Etelä-Lapin metsätiimi
Interne Kennung: 27-26
Los: LOT-0028
Titel: Hankintaerä 28. Lappi. Pääsääntöinen työalue Etelä-Lapin metsätiimi
Interne Kennung: 28-27
Los: LOT-0029
Titel: Hankintaerä 29. Lappi. Pääsääntöinen työalue Länsi-Lapin metsätiimi
Interne Kennung: 29-28
Los: LOT-0030
Titel: Hankintaerä 30. Lappi. Pääsääntöinen työalue Keski-Lapin metsätiimi
Interne Kennung: 30-29
Los: LOT-0031
Titel: Hankintaerä 31. Lappi. Pääsääntöinen työalue Keski-Lapin metsätiimi
Interne Kennung: 31-30
Los: LOT-0032
Titel: Hankintaerä 32. Lappi. Pääsääntöinen työalue Keski-Lapin metsätiimi
Interne Kennung: 32-31
Los: LOT-0033
Titel: Hankintaerä 33. Lappi. Pääsääntöinen työalue Itä-Lapin metsätiimi
Interne Kennung: 33-32