See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ”Contract de delegare a gestiunii Serviciului public de transport județean de persoane prin curse regulate, în aria de competență teritorială a Județului Arad”
Beschreibung: Prin atribuirea Serviciului public de transport persoane prin curse regulate în aria de competență a Județului Arad, se urmărește asigurarea nevoii de deplasare a locuitorilor județului și de creștere a calității serviciilor oferite. Principalele beneficii care urmează a fi obținute după satisfacerea necesității: satisfacerea nevoilor de transport ale populației și ale operatorilor economici pe teritoriul județului Arad; îmbunătățirea siguranței rutiere, protecției mediului și a calității transportului public județean de persoane prin curse regulate; deplasarea în condiții de siguranță și de confort, inclusiv prin asigurarea de risc a persoanelor transportate, precum și a bunurilor acestora prin polițe de asigurări; accesul egal și nediscriminatoriu al operatorilor de transport, la piața transportului public județean; optimizarea funcționării pieței transportului public județean prin asigurarea unui cadru concurențial normal, dinamic și loial. In conformitate cu prevederile art. 172 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire. Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar termenul limită în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3519941_2023_PAAPD1403225
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1: traseul 002 Iratoșu – Arad
Beschreibung: Prin atribuirea Serviciului public de transport persoane prin curse regulate în aria de competență a Județului Arad, se urmărește asigurarea nevoii de deplasare a locuitorilor județului și de creștere a calității serviciilor oferite. Principalele beneficii care urmează a fi obținute după satisfacerea necesității: satisfacerea nevoilor de transport ale populației și ale operatorilor economici pe teritoriul județului Arad; îmbunătățirea siguranței rutiere, protecției mediului și a calității transportului public județean de persoane prin curse regulate; deplasarea în condiții de siguranță și de confort, inclusiv prin asigurarea de risc a persoanelor transportate, precum și a bunurilor acestora prin polițe de asigurări; accesul egal și nediscriminatoriu al operatorilor de transport, la piața transportului public județean; optimizarea funcționării pieței transportului public județean prin asigurarea unui cadru concurențial normal, dinamic și loial.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2: traseul 003 Grăniceri – Sânmartin – Arad
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3: traseul 004 Zimandu Nou – Arad
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lotul 4: traseul 005 Măderat – Arad
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lotul 5: traseul 006 Hălmagiu – Târnova – Arad
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0020
Titel: Lotul 20: traseul 022 Moneasa – Arad
Interne Kennung: 20