630213-2026 - Ergebnis
Polen – Heizöl – Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego, do kotłowni olejowych umiejscowionych na drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku i Malhowicach
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego, do kotłowni olejowych umiejscowionych na drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku i Malhowicach
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia: 1.Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowych w ilości 598.000,00 l. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. 2.Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3.Określenie przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV: - 09135100-5 – Olej opałowy 4.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5.Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy PZP przewiduje zastosowanie prawa opcji poprzez złożenie jednostronnego pisemnego oświadczenia zawierającego ilości oleju opałowego, którego dostarczenie ma nastąpić w ramach prawa opcji. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może nastąpić w terminie najpóźniej 5 dni przed upływem terminu obowiązywania umowy. Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości oleju opałowego zamawianego w ramach umowy maksymalnie do 30% wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie obowiązującego w dniu złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. Uprawnienie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym może być wykonane wielokrotnie, aż do osiągnięcia wysokości 30 % wynagrodzenia Wykonawcy z dnia złożenia oświadczenia. Skorzystanie z prawa opcji powoduje zwiększenie maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie. W przypadku skorzystania z prawa opcji postanowienia umowy w zakresie cen stosuje się bezpośrednio do zwiększonego zakresu zamówienia. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest należyte wykonywanie przez Wykonawcę przedmiotu niniejszej umowy. Z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie. 6.W związku z tym, że ilość oleju opałowego uzależniona jest od bieżących potrzeb Zamawiającego, Zamawiający zastrzega, że ilość zamawianych paliw podana w Załączniku nr 1 do SWZ jest ilością szacunkową, która służy do prawidłowej oceny ofert według kryterium „cena” 100%. Ilość ta może ulec zmianie – zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego i nie będzie przedmiotem jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający gwarantuje, że wartość minimalna zamówienia udzielonego Wykonawcy wyniesie 60% całkowitego wynagrodzenia określonego w umowie.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowych w ilości 598.000,00 l. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3. Określenie przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV: - 09135100-5 – Olej opałowy 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy PZP przewiduje zastosowanie prawa opcji poprzez złożenie jednostronnego pisemnego oświadczenia zawierającego ilości oleju opałowego, którego dostarczenie ma nastąpić w ramach prawa opcji. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może nastąpić w terminie najpóźniej 5 dni przed upływem terminu obowiązywania umowy. Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości oleju opałowego zamawianego w ramach umowy maksymalnie do 30% wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie obowiązującego w dniu złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. Uprawnienie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym może być wykonane wielokrotnie, aż do osiągnięcia wysokości 30 % wynagrodzenia Wykonawcy z dnia złożenia oświadczenia. Skorzystanie z prawa opcji powoduje zwiększenie maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie. W przypadku skorzystania z prawa opcji postanowienia umowy w zakresie cen stosuje się bezpośrednio do zwiększonego zakresu zamówienia. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest należyte wykonywanie przez Wykonawcę przedmiotu niniejszej umowy. Z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie. 6. W związku z tym, że ilość oleju opałowego uzależniona jest od bieżących potrzeb Zamawiającego, Zamawiający zastrzega, że ilość zamawianych paliw podana w Załączniku nr 1 do SWZ jest ilością szacunkową, która służy do prawidłowej oceny ofert według kryterium „cena” 100%. Ilość ta może ulec zmianie – zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego i nie będzie przedmiotem jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający gwarantuje, że wartość minimalna zamówienia udzielonego Wykonawcy wyniesie 60% całkowitego wynagrodzenia określonego w umowie.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający na podstawie art. 441 ustawy PZP przewiduje zastosowanie prawa opcji poprzez złożenie jednostronnego pisemnego oświadczenia zawierającego ilości oleju opałowego, którego dostarczenie ma nastąpić w ramach prawa opcji. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może nastąpić w terminie najpóźniej 5 dni przed upływem terminu obowiązywania umowy. Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości oleju opałowego zamawianego w ramach umowy maksymalnie do 30% wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie obowiązującego w dniu złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. Uprawnienie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym może być wykonane wielokrotnie, aż do osiągnięcia wysokości 30 % wynagrodzenia Wykonawcy z dnia złożenia oświadczenia. Skorzystanie z prawa opcji powoduje zwiększenie maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie. W przypadku skorzystania z prawa opcji postanowienia umowy w zakresie cen stosuje się bezpośrednio do zwiększonego zakresu zamówienia. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest należyte wykonywanie przez Wykonawcę przedmiotu niniejszej umowy. Z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie.