See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de lucrări de reparații curente la unitățile de învățămant din Municipiul Arad
Beschreibung: Acord cadru de lucrări de reparații curente la unitățile de învățămant din Municipiul Arad, conform cerinţelor caietului de sarcini şi anexei la acesta. Valoarea estimata a acordului cadru de lucrări este între 17.760.062,69 lei fără TVA lei şi între 177.600.626,95 lei fără TVA. Cantitățile minime și maxime aferente acordului cadru și contractului subsecvent se regăsesc în Anexele la Caietul de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3 ( 20 zile) cu 11 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu prev. art. 160 şi 161 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare Licitaţie deschisă online, cu incheierea unui acord cadru pe patru ani. Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de minim doua contracte subsecvente pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate Valoarea maxima a contractului subsecvent este de 22.194.863,91 lei fara TVA si valoarea minima estimata a contractului subsecvent este de 1.119.299,53 lei fara TVA
Interne Kennung: 3519925_2026_PAAPD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1