630360-2026 - Ergebnis
Finnland – Molkereierzeugnisse – Tuore leipä
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tuore leipä
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat Kehyskuntien (Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Pirkkala, Vesilahti ja Ylöjärvi) kouluille ja päiväkoteihin sekä muihin yksiköihin toimitettavat tuoreet leivät ja leipomotuotteet. Kehyskunnissa tarjottavien aterioiden määrä on päivittäin keskimäärin 43 000 ateriaa. Kehyskuntien peruskoulujen, lukioiden ja päiväkotien ruokalistan raaka-ainepohja on yhdenmukaistettu.
Interne Kennung: ELT305
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0000