See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție de servicii sociale și alte servicii specifice (exceptate de la aplicarea Legii) realizată off-line prin postare anunț de publicitate în SICAP cu specificații tehnice și depunere oferte prin e-mail sau fax la PÎCCJ, în cadrul Componentei de program nr. 3
Beschreibung: Achiziție servicii pachet de training pentru 10 evenimente (cazare, sală de conferinţe, mic dejun, cină)” cod PN 5017, în cadrul Programului de cooperare elveţiano- român (a doua contribuţie) „Consolidarea capacităţii instituţionale în domeniul investigaţiilor financiare şi al ecuperării creanţelor provenite din infracţiuni (FIARS)”
Interne Kennung: PI1004531
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste, 55110000 Hotel-Übernachtungen, 79951000 Veranstaltung von Seminaren, 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Achiziție de servicii sociale și alte servicii specifice (exceptate de la aplicarea Legii) realizată offline prin postare anunț de publicitate în SICAP cu specificații tehnice și depunere oferte prin email sau fax la PÎCCJ
Beschreibung: “Achiziție servicii pachet de training pentru 10 evenimente (cazare, sală de conferinţe, mic dejun, cină)” cod PN 5017, în cadrul Programului de cooperare elveţiano- român (a doua contribuţie) „Consolidarea capacităţii instituţionale în domeniul investigaţiilor financiare şi al ecuperării creanţelor provenite din infracţiuni (FIARS)” , care se efectuează prin procedură proprie a PÎCCJ nr 130/20.06.2025 având în vedere că serviciile ce se vor atribui sunt de natura celor definite în Anexa 2 la Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, respectiv sunt exceptate de la aplicarea prevederilor Legii nr. 98/2016 privind achizițiile publice și ale Hotărârii de Guvern nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului cadru din Legea 98/2016 privind achiziţiile publice
Interne Kennung: c217e3ed8e9246e393647321be811d94 - 01
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55110000 Hotel-Übernachtungen, 55520000 Verpflegungsdienste, 79951000 Veranstaltung von Seminaren, 79952000 Event-Organisation