See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: K11 - Kommunebusudbud
Beschreibung: Den udbudte kørsel omfatter ca. 5000 timers kørsel pr. år med 5 driftsbusser fordelt på to udbudsenhe-der med kørsel i henholdsvis Frederikssund Kommune og Halsnæs Kommune. Ved kommunebuskørsel forstås, at Movia på vegne af Kommunen udbyder kommunale kørselsopgaver. Kørslen gennemføres som udgangspunkt som speciel rutekørsel. I dette udbud – hvor det efterspurgte materiel alene skal benyttes til kommunale kørselsopgaver – indebærer dette, at der eksempelvis ikke stilles de samme farve- og indretningskrav til materiellet, som der gør ved Movias ordinære ruteudbud, ligesom der heller ikke skal monteres rejsekortudsyr.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale/ Udbudsenhed 1Delaftale/ Udbudsenhed 1 - Frederikssund Kommune
Beschreibung: Emissionsfri kørsel til Frederikssund Kommune.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale/ Udbudsenhed 2 - Halsnæs Kommune
Beschreibung: Ikke-emissionsfri kørsel til Halsnæs Kommune.