2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de achiziție publică de furnizare monitoare functii vitale si dotări diverse în cadrul proiectului „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098
Beschreibung: Contract de achiziție publică de furnizare monitoare functii vitale si dotări diverse în cadrul proiectului „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098 - conform Caiet de sarcini. Valoarea estimată a contractului de furnizare monitoare functii vitale si dotări diverse în cadrul proiectului „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098, este de 163.218,62 fără TVA, din care: Lotul 1 – 104.566,52 lei fara TVA, constand in MONITOARE FUNCTII VITALE, respectiv: - Monitor funcții vitale triaj portabil-2 buc - Monitor funcții vitale – 5 buc Lotul 2 – 58.652,10 lei fara TVA, constand in DOTARI DIVERSE, respectiv: - Tablă magnetică pentru amfiteatru – 2 buc; - Containere în vederea colectării selective a deșeurilor – 7 buc; - Set centru de joacă cu tobogan – 1 buc; - Televizor -1 buc - Mașină de spalat pardoseli - 2 buc - Dezumidificator – 1 buc Durata contractului de achiziţie publică este de maxim 25 zile de la emiterea Ordinului de începere de către Autoritatea Contractantă si include livrarea, instalarea și punerea în funcțiune a dotarilor precum si instruirea personalului pentru Lotul 1. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 14 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractantă va răspunde NUMAI la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare, după cum urmează: - în a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici pana in a 14 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4540712_2026_PAAPD1625317
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33195110 Atmungsmonitoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOTUL 1 - MONITOARE FUNCTII VITALE
Beschreibung: LOTUL 1 - MONITOARE FUNCTII VITALE - Monitor funcții vitale triaj portabil-2 buc - Monitor funcții vitale – 5 buc
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOTUL 2 - DOTARI DIVERSE
Beschreibung: LOT 2 - DOTARI DIVERSE - Tablă magnetică pentru amfiteatru – 2 buc; - Containere în vederea colectării selective a deșeurilor – 7 buc; - Set centru de joacă cu tobogan – 1 buc; - Televizor -1 buc - Mașină de spalat pardoseli - 2 buc - Dezumidificator – 1 buc
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 44613800 Abfallcontainer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30195920 Magnettafeln, 32324100 Farbfernsehgeräte, 37535200 Spielplatzausrüstungen, 42716110 Waschvorrichtungen
630560-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4540712_2026_PAAPD1625317
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33195110 Respiratory monitors
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOTUL 2 - DOTARI DIVERSE
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 44613800 Containers for waste material
Additional classification (cpv): 30195920 Magnetic boards, 32324100 Colour televisions, 37535200 Playground equipment, 42716110 Washing equipment