630563-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Schwerlastfahrzeuge – Indkøb, levering og servicering af små 2-akslede, 1-kammer renovationsbiler_Genudbud
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb, levering og servicering af små 2-akslede, 1-kammer renovationsbiler_Genudbud
Beschreibung: Den udbudte opgave omfatter indkøb af eldrevne, fabriksnye og færdigopbyggede renovationsbiler af nedenstående biltyper til ARC. ARC ønsker at indkøbe følgende biler ud fra de i Kravspecifikationen angivne krav og beskrivelser: • Renovationsbil 2-akslet, 1-kammer_Lille: 2 stk. samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler. Bilerne skal være komplet opbygget, klargjort og indregistreret ved levering til ARC. Der henvises i øvrigt til Kravspecifikationen for en uddybning af kravene til den udbudte opgave.
Vorherige Bekanntmachung: 429988-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser, 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge, 34144900 Elektrofahrzeuge, 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opgaven indeholder følgende option: Option 1: Indkøb af yderligere op til 2 biler, samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler. ARC har mulighed for at gøre brug af optionen til og med 4 år efter indgåelse af kontrakten.