2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bussresor med chaufför
Beschreibung: Ale kommun upphandlar bussresor med chaufför för Ale kommuns alla förvaltningar. Beställningar kommer främst att göras av skolorna. Upphandlingen avser inte skolskjuts.
Interne Kennung: KS2026/487
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Bussresor med chaufför
630603-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare – Bussresor med chaufför
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussresor med chaufför
Intern identifierareKS2026/487
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBussresor med chaufför