2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych oraz zbieranych selektywnie ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych oraz z wyznaczonych nieruchomości niezamieszkałych, w których wytwarzane są odpady komunalne z terenu Gminy Gołcza, a także z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, dostępnego dla mieszkańców Gminy Gołcza
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz zbieranych selektywnie ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych oraz z wyznaczonych nieruchomości niezamieszkałych, w których wytwarzane są odpady komunalne z terenu Gminy Gołcza, a także z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, dostępnego dla mieszkańców Gminy Gołcza. Odbiór i zagospodarowanie odpadów musi być zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587), Planem Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2023-2028, przyjętego uchwałą nr LXXXI/1191/24 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 marca 2024 r. oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Gołcza, przyjętego uchwałą nr XXIX/289/2021 Rady Gminy Gołcza z dnia 22 grudnia 2021 r. Zadaniem Wykonawcy jest dołożenie starań w celu osiągnięcia odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, zmniejszenia ilości odpadów kierowanych do składowania oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Powierzchnia gminy Gołcza wynosi 90,27 km2. Gmina podzielona jest na 22 sołectwa. Liczba mieszkańców wg złożony deklaracji wynosi 5445 osób, zamieszkałych w zabudowach jednorodzinnych, których wg złożonych deklaracji jest 1709 (stan na dzień 31.08.2026 r.). UWAGA: Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu oferty adresy instalacji komunalnych, do których będą przekazywane odpady zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2025 poz. 733 ze zm.). W przypadku braku wskazania adresów oferta podlega odrzuceniu.
Interne Kennung: RIR.271.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll