630745-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Furnizare materiale consumabile și obiecte de inventar CANTAVAC VIII
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare materiale consumabile și obiecte de inventar CANTAVAC VIII
Beschreibung: “Materiale consumabile si obiecte de inventar CANTAVAC VIII“ pentru implementarea proiectului Dezvoltarea cercetării translaționale pentru vaccinuri, seruri și alte medicamente biologice”, acronim CANTAVAC 2.0” Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub)
Interne Kennung: 4701100/2026/22263/18.08.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi și consumabile AAS/GC
Beschreibung: 1.1 Standard Arsenic (As) buc 1 1.2 Standard Cadmiu (Cd) buc 1 1.3 Standard Mercur (Hg) buc 1 1.4 Standard Plumb (Pb) buc 1 1.5 Soluție modificatoare de matrice Mg buc 1 1.6 Soluție modificatoare de matrice Pd buc 1 1.7 Soluție HNO3 suprapur 69% buc 6 1.8 Soluție H2O2 30% buc 2 1.9 Flacoane polipropilenă pentru autosampler de tip FS95 Thermo Scientific, model AAS Seria M buc 1 1.10 Flacoane sticlă cu capace filetate buc 1 1.11 Coloană cromatografică DB-5MS (30m x 0.25mm x 0.25µm) buc 1 1.12 Set Ferrules 0.4mm (15% Graphite/ 85% Vespel) buc 1 1.13 Seringă Hamilton 10 μL × 51 mm, needle gauge 26s buc 2 1.14 Fluid pompă de vid INLAND 19 buc 2 1.15 Inlet Liner Split/Splitless Type, Single Taper FocusLiner™ Design (wool packed) buc 1 1.16 Inserts for 1.5 mL large opening vials, volume 0.1 mL, conical clear glass (with bottom spring) buc 1 1.17 Septă PTFE red/white silica, 8 mm buc 1 1.18 Syringe filters PTFE 0.45μm buc 1 1.19 Reactiv derivatizare BSTFA cu 1% TMCS buc 1 1.20 Standard NAD (β - Nicotinamide adenine dinucleotide hydrate, reference standard for GC MS analysis) buc 1 1.21 Standard D-(−)-Ribose≥99% (GC) buc 1 1.22 Acetonitrile, ≥99.9%, gradient grade (GC) buc 1 1.23 Folie parafilm M (50mm x 75m) buc 2 1.24 Vârfuri de pipetă bulk, volume 2 - 200 µl, PP Yellow buc 1 1.25 Vârfuri de pipetă bulk, volume 100 - 1000 µl, PP Blue buc 1
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0002
Titel: Consumabile Spectrometrie Atomică 1
Beschreibung: .1 Flacoane evaporator sub flux de azot 5 mL buc 1 2.2 Flacoane evaporator sub flux de azot 10 mL buc 1 2.3 Segment complet sistem digestie cu microunde Ethos Easy buc 2
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Consumabile Spectrometrie Atomică 2
Beschreibung: 3.1 Lampă cu catod cavitar (HCL) monoelement pentru Arsenic (As) buc 1 3.2 Lampă cu catod cavitar (HCL) monoelement pentru Plumb (Pb) buc 1 3.3 Lampă cu catod cavitar (HCL) monoelement pentru Cadmiu (Cd) buc 1 3.4 Lampă cu catod cavitar (HCL) monoelement pentru Mercur (Hg) buc 1 3.5 Set Cuve pirolitice buc 1 3.6 Set Cuve cu viață extinsă ELC buc 1
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Reactivi Spectrometrie de Masă
Beschreibung: 4.1 Acid micofenolic (CRM) 1mg/mL ACN buc 1 4.2 Acid micofenolic β-glucuronidă (CRM) 1mg/mL ACN:H2O buc 1 4.3 Acid micofenolic-d3 (CRM) 1mg/mL ACN buc 1 4.4 Acid micofenolic β-glucuronidă-d3 (CRM) 100 µg/mL ACN buc 1 4.5 Acetat de amoniu LiChropurTM 25 g buc 1 4.6 Sulfat de zinc heptahidrat 500g buc 1
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Reactivi SEM
Beschreibung: 5.1 Glutaraldehidă (soluție stoc 25%) 1L buc 1 5.2 Paraformaldehidă PFA 1Kg buc 1 5.3 Tetraoxid de osmiu (OsO₄, 4% apos) 5 mL buc 1 5.4 Tampon cacodilat de sodiu (50mM, pH 6.5) 100 mL buc 1 5.5 Soluție salină tamponată cu fosfat (PBS, pH 7,4) 500 mL buc 1 5.6 Etanol absolut 1L buc 1 5.7 Acetonă 2.5L buc 1 5.8 Apă ultrapură 2.5 L buc 1 5.9 Hexametildisilazan (HMDS) 100 mL buc 1 5.10 t-Butanol 1L buc 1
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Consumabile SEM
Beschreibung: 6.1 Stub-uri SEM 12.7 mm buc 1 6.2 Discuri adezive cu carbon 12 mm buc 1 6.3 Achenson Silver Electrodag 1415M 25 g buc 1 6.4 Silver Paint Diluent 100 mL buc 1 6.5 Ciment carbon Leit-C 30 mL buc 1 6.6 Leit-C Thinner 30 mL buc 1 6.7 Rășină epoxidică Araldite CY212 500 g buc 1 6.8 Glue Pen for SEM 10 g buc 1
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Gaze ICP-MS/GC-MS
Beschreibung: 7.1 Azot (N2) 6.0 buc 2 7.2 Argon (Ar) 5.0 buc 34 7.3 Heliu (He) 6.0 buc 4 7.4 Azot (N2) lichid 5.0 mc 578 7.5 Dioxid de carbon (CO2) 3.0 buc 10 7.6 Amestec gaz calibrare CO2 + O2 + N2 buc 1 7.7 Amestec gaz calibrare O2 + N2 buc 1 7.8 Corgon 10 10L buc 6 7.9 Corgon 10 50L buc 1
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Pipete și accesorii
Beschreibung: 8.1 Pipetă Positive-Displacement de tip MR-100 (10-100µL) buc 1 8.2 Vârfuri pipetă de tip C POSD 100 µL buc 10 8.3 Pipetă Positive-Displacement de tip MR-1000 (100-1000µL) buc 1 8.4 Vârfuri pipetă de tip C POSD 1000 µL buc 10 8.5 Pipetă electronică de tip E4, LTS E4-10XLS+ (0.5 – 10 µL) buc 2 8.6 Pipetă electronică de tip E4, LTS E4-100XLS+ (10 – 100 µL) buc 2 8.7 Pipetă electronică de tip E4, LTS E4-200XLS+ (20 – 200 µL) buc 2 8.8 Pipetă electronică de tip E4, LTS E4-1000XLS+ (100 – 1000 µL) buc 2 8.9 Pipetă electronică de tip Repeater NanoRep (100 nl – 50 mL) buc 1 8.10 Vârfuri seringă de tip NanoRep 10 mL buc 3 8.11 Vârfuri seringă de tip NanoRep 50 mL buc 2 8.12 Verificator pipete de tip SmartCheck SLS1010S buc 1 8.13 SmartCheck Function Test Kit buc 2 8.14 Dispozitiv de tip Disp-X Bottle Dispenser 0.5 – 5 mL buc 1 8.15 Dispozitiv de tip Disp-X Bottle Dispenser 1 – 10 mL buc 1 8.16 Dispozitiv de tip Disp-X Bottle Dispenser 2.5 – 25 mL buc 1 8.17 Dispozitiv de tip Disp-X Bottle Dispenser 5 – 50 mL buc 1 8.18 Filling Tube de tip DX-5/10 125-240 mm buc 1 8.19 Filling Tube de tip DX-5/10 250 - 480 mm buc 1 8.20 Filling Tube de tip DX-25/50 170 - 330 mm buc 1 8.21 Filling Tube de tip DX-25/50 250 - 480 mm buc 1
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Echipamente IT
Beschreibung: 9.1 Kit tastatură și mouse de tip Lenovo Multi-Mode Pro Combo, Bluetooth 5.3, 2,4 GHz, negru buc 5 9.2 SSD extern de tip Kingston XS1000 1TB buc 5 9.3 Imprimantă carduri de tip Zebra ZC-100 buc 2 9.4 Docking de tip Dell Pro 7-in-1 USB-C Travel Hub DA326 buc 4
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0010
Titel: Standarde Spectrometrie de Masă 1
Beschreibung: 10.1 Testosterone (CRM) buc 1 10.2 11-Keto Testosterone (CRM) buc 1 10.3 Andronestedione (CRM) buc 1 10.4 11-β-Hydroxy-Androstenedione buc 1 10.5 17-Hydroxy-Progesterone (CRM) buc 1 10.6 Dehydroepiandrosterone-Sulfate (CRM) buc 1 10.7 17-Hydroxy-Pregnenolone (CRM) buc 1 10.8 Cortisol (CRM) buc 1 10.9 Cortisone (CRM) buc 1 10.10 Corticosterone (CRM) buc 1 10.11 Bisphenol A (CRM) buc 1 10.12 Bisphenol B (CRM) buc 1 10.13 Bisphenol S buc 1 10.14 Bisphenol F (CRM buc 1 10.15 Bisphenol AF (CRM) buc 1 10.16 Bisphenol AP buc 1
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Corpuri de mobilier, obiecte de inventar
Beschreibung: 11.1 Masă de laborator 600 mm buc 1 11.2 Masă de laborator 1500 mm buc 3 11.3 Dulap depozitare cu o ușă buc 1 11.4 Frigider de laborator de tip SRFfg 3501 Liebherr buc 2 11.5 Raft pentru frigider de laborator buc 4
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
Los: LOT-0012
Titel: Obiecte de inventar Laborator Spectrometrie de masa și Farmacologie 1
Beschreibung: 12.1 Computer tip AIO MacBook Air 13" M5 buc 6
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0013
Titel: Obiecte de inventar Laborator Spectrometrie de masă și Farmacologie 2
Beschreibung: 13.1 Laptop, tip Lenovo ThinkBook 16 Gen 9 buc 10 13.2 Distrugator documente de tip FELLOWES AUTOMAX 100C buc 2
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30190000 Diverse Maschinen, Einrichtungen und Zubehör, 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0014
Titel: Standarde Spectrometrie de Masă 2
Beschreibung: 14.1 Testosterone 13C3 (CRM) buc 1 14.2 11-Keto Testosterone-13C3 buc 1 14.3 Andronestedione 13C3 (CRM) buc 1 14.4 11-β-Hydroxy-Androstenedione 13C3 buc 1 14.5 Progesterone 13C3 buc 1 14.6 Dehydroepiandrosterone-Sulfate 13C3 buc 1 14.7 Bisphenol A-C13 (CRM) buc 1 14.8 Bisphenol S-C13 buc 1
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Piese echipament LC-MS Agilent 6410
Beschreibung: 15.1 UPS 100 kVA pentru alimentarea și protecția echipamentului LC-MS Agilent 6410 buc 1
Interne Kennung: 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34913000 Verschiedene Ersatzteile
Los: LOT-0016
Titel: Piese de schimb-Laborator de Histologie
Beschreibung: 16.1 Kit de piese de schimb anuale- procesator automat de țesuturi Excelsior AS kit 1
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Obiecte de inventar Laborator de Histologie
Beschreibung: 17.1 Centrifugă de tip Hettich EBA 200 buc 1 17.2 Angle rotor buc 1
Interne Kennung: 17