630750-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Chloride – SOLUTII PENTRU TRATAREA APEI POTABILE SI REZIDUALE
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SOLUTII PENTRU TRATAREA APEI POTABILE SI REZIDUALE
Beschreibung: Achiziția reactivilor :Clorura ferica de concentratie 40%, Clorit de sodiu de concentratie 25%, clorit de sodiu de concentratie 7.7%, acid clorhidric de concentratie 9%, sulfat de aluminiu sub forma de cristale, acid silicic aluminat, polimer anionic acril amidic, permanganat de potasiu , material cristalin sau granulat, de culoare mov , are loc în contextul deprecierii continue a calității apei brute supuse potabilizării, reactivii solicitati sunt utilizati in stațiile de tratare pentru aducerea in condițiile de potabilitate a apei conform Ordonantei Guvernului nr.7 / 2023, cu modificările ulterioare si in stațiile de epurare ape uzate. Reactiv : Clorura ferica de concentratie 40%, Clorit de sodiu de concentratie 25%, clorit de sodiu de concentratie 7.7%, acid clorhidric de concentratie 9%, sulfat de aluminiu sub forma de cristale, acid silicic aluminat, polimer anionic acril amidic, permanganat de potasiu , material cristalin sau granulat, de culoare mov, utilizati in condițiile actuale de calitate a apei brute din sursele de suprafata aduc apa bruta in condiții de potabilitate ce respecta ordonanta nr.7 / 2023 a Guvernului Romaniei, prin reducerea parametrilor ce caracterizeaza apa potabila, la valori mici sub limita impusa de legislație precum si prelucrarea apelor uzate in statiile de epurare Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 16. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatii suplimentare cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici in termenul stabilit.
Interne Kennung: 1959768_2025_PAAPD1537661
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24312120 Chloride
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Sulfat de aluminiu Kibbles
Beschreibung: Sulfat de aluminiu Kibbles - 550 Tone Conform specificatiilor Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 24313123 Aluminiumsulfat
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Clorit de sodiu 25%
Beschreibung: Clorit de sodiu 25 % - 20 Tone Conform specificatiilor Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Clorit de sodiu 7,5 %
Beschreibung: Clorit de sodiu 7,5 % - 60 Tone. Conform specificatiilor Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - Acid clorhidric 9%
Beschreibung: Acid clorhidric 9 % - 60 Tone. Conform specificatiilor Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - Clorura ferica 40 %
Beschreibung: Clorura ferica 40 % - 2.000 Tone. Conform specificatiilor Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 - Polimer anionic acril amidic
Beschreibung: Polimer anionic acril amidic - 300 Kg Conform specificatiilor Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - Acid silicic aluminat
Beschreibung: Acid silicic aluminat - 18.000 L Conform specificatiilor Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 7