See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare, execuţie lucrări de construire respectiv dotări și elaborarea studiului de imunizare la schimbările climatice, respectiv consultanță tehnică pentru elaborarea analizelor privind respectarea principiului DNSH în vederea realizării obiectivul de investiţii „Subunitate de pompieri Mărașu din cadrul Detașamentului nr. 2 de pompieri Chișcani al ISU Braila
Beschreibung: Contractul are ca obiect „Servicii de proiectare, asistență tehnică, elaborare studiu de imunizare la schimbările climatice și analiză privind respectarea principiului DNSH, execuție lucrări și dotări pentru obiectivul de investiții «Subunitate de pompieri Mărașu din cadrul Detașamentului nr. 2 de pompieri Chișcani al Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dunărea” al județului Brăila»” – comuna Mărașu. Investitia este finanțata din fondurile europene aferente Programului Dezvoltare Durabilă (P.D.D.) 2021-2027, Prioritatea 3 – Promovarea adaptării la schimbările climatice și managementul riscurilor, Acțiunea 3.2 – Îmbunătățirea sistemului de răspuns la risc.
Interne Kennung: 4205530_2026_PAAPD1617191
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45216121 Bau von Feuerwachen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziționarea serviciilor de proiectare, execuţie lucrări de construire respectiv dotări și elaborarea studiului de imunizare la schimbările climatice, respectiv consultanță tehnică pentru elaborarea analizelor privind respectarea principiului DNSH în vederea realizării obiectivul de investiţii „Subunitate de pompieri Mărașu din cadrul Detașamentului nr. 2 de pompieri Chișcani al Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dunărea” al județului Brăila” – comuna Mărașu.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71313450 Umweltüberwachung im Bau, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 79933000 Entwurfsunterstützungsdienste