2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lokalvårdstjänster och Facility Management till HIG
Beschreibung: Upphandlingen avser Lokalvårdstjänster till Högskolan i Gävle (HIG) och omfattar bland annat daglig underhållsstädning samt tillhörande tjänster enligt vad som närmare framgår av upphandlingsunderlagen. Uppdraget omfattar daglig underhållsstädning, avfallshantering, tillsynsstädning, storstädning och löpande golvunderhåll samt tilläggstjänster efter avrop. Upphandlingen avser även Facility Managementtjänster enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Interne Kennung: 26/67
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64100000 Post- und Kurierdienste, 79990000 Verschiedene Dienstleistungen für Unternehmen, 98392000 Umzugsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Krav
Beschreibung: Se upphandlingsunderlag.
Interne Kennung: 1908991-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79990000 Verschiedene Dienstleistungen für Unternehmen
Los: LOT-0002
Titel: Information
Interne Kennung: 1909000-1