630945-2026 - Ergebnis
Rumänien – Therapie-Betten – CONTRACT DE FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE, MOBILIER MEDICAL ȘI DOTĂRI PENTRU FUNCȚIONARE- PATURI DE TERAPIE INTENSIVA- ÎN CADRUL PROIECTULUI „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONTRACT DE FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE, MOBILIER MEDICAL ȘI DOTĂRI PENTRU FUNCȚIONARE- PATURI DE TERAPIE INTENSIVA- ÎN CADRUL PROIECTULUI „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098
Beschreibung: Contract de achiziție publică de furnizare echipamente medicale, mobilier medical și dotări pentru funcționare- paturi de terapie intensiva- în cadrul proiectului „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098 - conform Caiet de sarcini. Valoarea estimată a contractului de furnizare echipamente medicale, mobilier medical și dotări pentru funcționare- paturi de terapie intensiva- în cadrul proiectului „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098, este de 414.121,05 lei fără TVA. Durata contractului de achiziţie publică este de maxim 25 zile de la emiterea Ordinului de începere de către autoritatea contractantă. Pe parcursul derulării contractului, următoarele termene şi condiţii vor fi respectate: - furnizarea produselor contractate se va efectua într-un termen de maxim 20 zile de la emiterea Ordinului de începere de către Autoritatea Contractantă . - instalarea, punerea în funcţiune a produselor și instruirea personalului se va realiza în maximum 5 zile de la data livrării echipamentelor. - instalarea şi punerea în funcţiune echipamentelor se va realiza în locaţia de livrare, cu personalul firmei, operaţii incluse în preţ. Instruirea personalului specializat necesar utilizarii echipamentelor medicale ce se va realiza va fi de asemenea inclusa in pret. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 14 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractantă va răspunde NUMAI la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare, după cum urmează: - în a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici pana in a 14 a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. Clauză suspensivă: încheierea contractului de achiziție publică privind furnizare echipamente medicale, mobilier medical și dotări pentru funcționare- paturi de terapie intensiva- în cadrul proiectului „EXTINDERE SI DOTARE UNITATE FUNCŢIONALĂ REGIONALĂ DE URGENTĂ IN CADRUL SPITALULUI CLINIC DE URGENTĂ PENTRU COPII ”SF.MARIA” IAŞI”, ETAPA A -II-A, COD SMIS 323098, se va realiza numai în măsura în care: a) contractul de finanțare nr. 35083/06.08.2024 este prelungit după data de 05.06.2026, și b) la momentul încheierii contractului de achiziție se apreciază, în mod obiectiv, că perioada necesară livrării, recepției și plății se încadrează în termenul de implementare prevăzut în contractul de finanțare. În conformitate cu dispozițiile legii nr. 98/2016 și ale H.G. nr. 395/2016, ofertanții participanți la prezenta procedură acceptă în mod expres utilizarea clauzei suspensive menționate și își asumă integral riscurile asociate unei eventuale neîncheieri a contractului, fără a putea pretinde autorității contractante despăgubiri, compensații sau recuperarea oricăror perderi ce ar putea apărea din acestă situație.
Interne Kennung: 4540712_2026_PAAPD1621186
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33192150 Therapie-Betten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: PATURI TERAPIE INTENSIVĂ, Pat terapie intensivă (cu cadru ortopedic) – 2 buc, Pat terapie intensivă (fara cadru ortopedic) – 28 buc
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte