630965-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Świadczenie usług w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Chociwel w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Chociwel w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbieraniu i transporcie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Chociwel do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Zamówienie obejmuje świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie Gminy Chociwel, której ogólna powierzchnia wynosi 160,57 km2 . Gminę tworzy miasto Chociwel, 11 wsi oraz 8 osad i kolonii na których znajdują się nieruchomości zamieszkałe, niezamieszkałe, nieruchomości rekreacyjno–wypoczynkowe, co tworzy łącznie 1 210 punktów zbiórki, w tym: 919 na nieruchomościach zamieszkałych, 117 na nieruchomościach niezamieszkałych, 206 na nieruchomościach rekreacyjno–wypoczynkowych. Przedmiotem zamówienia jest transport zebranych odpadów komunalnych do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, tj. do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, gmina Nowogard (dalej „RZGO”). 2. Przedmiot zamówienia obejmuje także wyposażenie w pojemniki i kontenery na odpady komunalne Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnej (dalej „PSZOK”), wyposażenie wskazanych w opisie zamówienia nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne zmieszane oraz pojemniki lub worki na odpady komunalne zbierane w sposób selektywny. Wyposażenie punktów zbiórki usytuowanych na terenie przestrzeni publicznej w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny.
Interne Kennung: ZPU.271.2.3.2026.AW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (Formularz Oferty). Integralną częścią oferty jest Rozbicie Cenowe Oferty, stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy złożyć jeden wspólny systemowy Formularz ofertowy oraz Załącznik nr 7 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 4 SWZ – Załącznik nr 3 do SWZ (w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ; 3) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ; 4) dowód wniesienia wadium; 5) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 4 poniżej; 6) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 5 poniżej (jeżeli dotyczy). 4. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 5. Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 4, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie elektronicznej (podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę). 6. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium oceny ofert opisanym w Rozdziale XIX SWZ. 7. Termin realizacji zamówienia: Od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r. 8. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP, które będzie polegało na powtórzeniu usług objętych zamówieniem podstawowym. Wolumen zamówień o jakich mowa w poprzednim zdaniu do 50 % wartości zamówienia podstawowego w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia. Zakres rzeczowy tych zamówień będzie dotyczył świadczeń, które są przedmiotem zamówienia podstawowego lub świadczeń pozostających z nimi w bezpośrednim związku, a polegających w szczególności na świadczeniu usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, nieruchomości niezamieszkałe, nieruchomości rekreacyjno–wypoczynkowe oraz z obiektów administrowanych przez Gminę. Ewentualne skorzystanie z uprawnienia wynikającego z 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP może nastąpić w sytuacji, gdy okaże się, że wolumen odpadów objętych zamówieniem podstawowym znacznie przekracza założenia przyjęte dla zamówienia podstawowego, a Zamawiający dysponuje środkami finansowymi umożliwiającymi obsłużenie uzupełniającego świadczenia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0003
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje skorzystania z Prawa Opcji, na podstawie art. 441 ustawy PZP.