631014-2025 - Planung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Spała w roku 2026.
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Spała w roku 2026.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, łąkowo-rolnej oraz łowieckiej, zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 530) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych szkółkarstwa i nasiennictwa, prac związanych z przygotowaniem gleby oraz prac związanych z bieżącym zagospodarowaniem i działalnością Ośrodka Hodowli Zwierzyny, planowanych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Spała, w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. –31.12.2026 r. Przedmiot zamówienia zostanie podzielony na 6 Części (Pakiety). Dodatkowe kody CPV: 77100000 Usługi rolnicze 77110000-4 Usługi doraźne produkcji rolnej 77600000-6 Usługi myśliwskie 77211200-4 Transport dłużyc na terenie lasów 77211300-5 Usługi selekcji drzew 77211400-6 Usługi wycinania drzew 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew 77211600-8 Sadzenie drzew 77230000-1 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa 77231000-8 Usługi gospodarki leśnej 77231200-0 Usługi zwalczania szkodników leśnych 77231600-4 Usługi zalesiania 77220000 Usługi impregnacji drewna 75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrensdodatkowe: Złożenie oferty oraz komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywać się będzie wyłącznie przy użyciu platformy zakupowej, dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_spala Bezpośredni link do strony internetowej prowadzonego postępowania zostanie wskazany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I - Leśnictwa Czółna i Kierz
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Czółna, Kierz w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia będzie obejmował sumaryczne ilości wyżej wymienionych prac wynikające z załączników do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 100% wartości niniejszego zamówienia. Dodatkowe kody CPV: 77210000-5 Usługi pozyskania drewna 77211000-2 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna 77211100-3 Usługi cięcia drewna 77211200-4 Transport dłużyc na terenie lasów 77211300-5 Usługi selekcji drzew 77211400-6 Usługi wycinania drzew 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew 77211600-8 Sadzenie drzew 77230000-1 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa 77231000-8 Usługi gospodarki leśnej 77231200-0 Usługi zwalczania szkodników leśnych 77231600-4 Usługi zalesiania 75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów Zamawiający będzie wymagał zatrudnienia na umowę o pracę pracowników biorących udział w pracach z zakresu pozyskania i zrywki.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część oferty ("Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez wykonawcę w którejkolwiek pozycji kosztorysu ofertowego. Poziom % prawa opcji zostanie określony w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SWZ.
LosLOT-0002
TitelPakiet II - Leśnictwa Małecz i Kruszewiec
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej oraz gospodarki łąkoworolnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Małecz i Kruszewiec w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia będzie obejmował sumaryczne ilości wyżej wymienionych prac wynikające z załączników do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 100% wartości niniejszego zamówienia. Dodatkowe kody CPV: 77210000-5 Usługi pozyskania drewna 77211000-2 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna 77211100-3 Usługi cięcia drewna 77211200-4 Transport dłużyc na terenie lasów 77211300-5 Usługi selekcji drzew 77211400-6 Usługi wycinania drzew 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew 77211600-8 Sadzenie drzew 77230000-1 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa 77231000-8 Usługi gospodarki leśnej 77231200-0 Usługi zwalczania szkodników leśnych 77231600-4 Usługi zalesiania 77100000 Usługi rolnicze 77110000-4 Usługi doraźne produkcji rolnej 75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów Zamawiający będzie wymagał zatrudnienia na umowę o pracę pracowników biorących udział w pracach z zakresu pozyskania i zrywki.
LosLOT-0003
TitelPakiet III - Leśnictwa Wielka Wola, Jasień
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej oraz gospodarki łąkoworolnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Wielka Wola, Jasień w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia będzie obejmował sumaryczne ilości wyżej wymienionych prac wynikające z załączników do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 100% wartości niniejszego zamówienia. Dodatkowe kody CPV: 77210000-5 Usługi pozyskania drewna 77211000-2 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna 77211100-3 Usługi cięcia drewna 77211200-4 Transport dłużyc na terenie lasów 77211300-5 Usługi selekcji drzew 77211400-6 Usługi wycinania drzew 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew 77211600-8 Sadzenie drzew 77230000-1 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa 77231000-8 Usługi gospodarki leśnej 77231200-0 Usługi zwalczania szkodników leśnych 77231600-4 Usługi zalesiania 77100000 Usługi rolnicze 77110000-4 Usługi doraźne produkcji rolnej 75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów Zamawiający będzie wymagał zatrudnienia na umowę o pracę pracowników biorących udział w pracach z zakresu pozyskania i zrywki.
LosLOT-0004
TitelPakiet IV - Leśnictwa Żądłowice, Małomierz i Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Glinie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej oraz gospodarki łąkoworolnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Żądłowice, Małomierz i Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Glinie w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia będzie obejmował sumaryczne ilości wyżej wymienionych prac wynikające z załączników do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 100% wartości niniejszego zamówienia. Dodatkowe kody CPV: 77210000-5 Usługi pozyskania drewna 77211000-2 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna 77211100-3 Usługi cięcia drewna 77211200-4 Transport dłużyc na terenie lasów 77211300-5 Usługi selekcji drzew 77211400-6 Usługi wycinania drzew 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew 77211600-8 Sadzenie drzew 77230000-1 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa 77231000-8 Usługi gospodarki leśnej 77231200-0 Usługi zwalczania szkodników leśnych 77231600-4 Usługi zalesiania 77100000 Usługi rolnicze 77110000-4 Usługi doraźne produkcji rolnej 77600000 Usługi myśliwskie 75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów Zamawiający będzie wymagał zatrudnienia na umowę o pracę pracowników biorących udział w pracach z zakresu pozyskania i zrywki.
LosLOT-0005
TitelPakiet V - Leśnictwa Borki i Luboszewy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej oraz gospodarki łąkoworolnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Borki i Luboszewy w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia będzie obejmował sumaryczne ilości wyżej wymienionych prac wynikające z załączników do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 100% wartości niniejszego zamówienia. Dodatkowe kody CPV: 77210000-5 Usługi pozyskania drewna 77211000-2 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna 77211100-3 Usługi cięcia drewna 77211200-4 Transport dłużyc na terenie lasów 77211300-5 Usługi selekcji drzew 77211400-6 Usługi wycinania drzew 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew 77211600-8 Sadzenie drzew 77230000-1 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa 77231000-8 Usługi gospodarki leśnej 77231200-0 Usługi zwalczania szkodników leśnych 77231600-4 Usługi zalesiania 77100000 Usługi rolnicze 77110000-4 Usługi doraźne produkcji rolnej 75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów Zamawiający będzie wymagał zatrudnienia na umowę o pracę pracowników biorących udział w pracach z zakresu pozyskania i zrywki.
LosLOT-0006
TitelPakiet VI - Szkółka Leśna „Jasień”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa na terenie Szkółki Leśnej „Jasień” w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia będzie obejmował sumaryczne ilości wyżej wymienionych prac wynikające z załączników do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 100% wartości niniejszego zamówienia. Dodatkowe kody CPV: 77211500 Usługi pielęgnacji drzew, 77211600 Sadzenie drzew, 77230000 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa, 77231000 Usługi gospodarki leśnej, 77231200 Usługi zwalczania szkodników leśnych, 77231600 Usługi zalesiania, 77231700 Usługi rozszerzania lasów
Haupteinstufung (cpv): 77211300 Rodung