See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ikääntyneiden asumispalvelut
Beschreibung: Kyseessä on Etelä-Karjalan hyvinvointialueen ikääntyneiden asumispalvelujen palveluntuottajarekisterin perustaminen. Perustamisvaiheessa avataan luokka 1: Ikääntyneiden yhteisöllinen asuminen Hankintayksikkö voi myöhemmin korjausilmoituksella lisätä avattavia luokkia rekisterin kuvauksen mukaisesti.
Interne Kennung: A25 2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta toteutetaan palveluntuottajarekisterinä, joka tarkoittaa hankintayksikön itsensä suunnittelemaa, hankintalain periaatteiden mukaista menettelyä hankinnan kohteena olevien palveluiden hankkimiseen. Hankintamenettely on kestonsa ajan avoin kaikille soveltuvuusehdot täyttäville toimittajille. Palveluntuottajarekisterissä kaikki kiinnostuneet toimittajat voivat pyytää osallistua järjestelmään sen keston ajan. Hankintayksikkö hyväksyy kaikki hankinta-asiakirjoissa asetetut soveltuvuusvaatimukset täyttävät ehdokkaat järjestelmään. Hankintamenettely on kuvattu liitteessä 1 Palveluntuottajarekisterin kuvaus.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LUOKKA 1: Ikääntyneiden yhteisöllinen asuminen
Beschreibung: Hankinnan kohteena on ikääntyneiden yhteisöllinen asuminen
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: LUOKKA 2: Uusi luokka
Beschreibung: Luokka perustetaan mahdollista myöhempää tarvetta varten
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: LUOKKA 3: Uusi luokka
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: LUOKKA 4: Uusi luokka
Interne Kennung: 4-3
2. Procedure
Procedure
Title: Ikääntyneiden asumispalvelut
Internal identifier: A25 2026
Type of procedure: Restricted
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85000000 Health and social work services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: LUOKKA 2: Uusi luokka
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: LUOKKA 3: Uusi luokka
Internal identifier: 3-2
Lot: LOT-0004
Title: LUOKKA 4: Uusi luokka
Internal identifier: 4-3