See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Høring af Utensilier til fleksibel endoskopi
Beschreibung: Ordregiver sender visse dele af udbudsmaterialet på udbud af utensilier til fleksibel endoskopi i høring. Høringsmaterialet består af følgende: - Hørringsbrev - Hørringsark til leverandører - Tilbudsliste - Kravspecifikation - Kontraktbilag 2A - Kemiskema Ordregiver indbyder alle potentielle tilbudsgivere til at gennemgå høringsmaterialet, og give skriftlige tilbagemelding inden fristens udløb. Ordregiver ønsker markedets kommentarer til høringsmaterialet for at afdække evt. uhensigtsmæssige krav eller fordyrende elementer. Region Hovedstaden, Region Sjælland og Regions Syddanmark deltager på option.
Interne Kennung: 1-23-4-72-19-26
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie