2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowli hydrotechnicznych na terenie Nadleśnictwa Grotniki - II postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii / uzgodnień / pozwoleń / decyzji lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia robót, umożliwiających zlecenie i wykonanie robót budowlanych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadań w postaci: opracowania dokumentacji projektowo kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia robót oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części i dotyczy Opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa zbiornika w leśnictwie Szczawin
Interne Kennung: ZG.270.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu składania ofert wynika z pilnej potrzeby udzielenia zamówienia dla zadania pn.: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa zbiornika w leśnictwie Szczawin, dla którego postępowanie zostało unieważnione w dniu 08.09.2025 r. z powodu braku ofert, których wartość odpowiadałaby kwocie jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zastosowanie „pełnego” terminu składania ofert tj. 35 dni (skrócenie do 30 dni ze względu na zastosowanie środków komunikacji elektronicznej) praktycznie uniemożliwi sporządzenie koncepcji wstępnej dla realizacji zamówienia (według SWZ Wykonawca ma 2 miesiące na jej sporządzenie). To z kolei wpłynie na przedłużenie realizacji przedmiotu umowy dla całego zadania. Biorąc pod uwagę zakres przedmiotu umowy oraz konieczność przestrzegania terminów administracyjnych zachodzi ryzyko nie zachowania terminu realizacji przedmiotu umowy, a tym samym konieczność skrócenia terminu realizacji robót budowlanych, które będą wykonywane na podstawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Ponadto istnieje obawa, że wobec stosunkowo niewielkiego zainteresowania Wykonawców dla realizacji przedmiotu postępowania, Zamawiający stosując termin składania ofert zgodny z zart.138 ust. 1 Ustawy PZP, zmniejszy prawdopodobieństwo (w skrajnym przypadku straci) udzielenia zamówienia ze względu na inne zobowiązania Wykonawców – projekt mała retencja nizinna realizowany jest w skali całego kraju.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Część I - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa zbiornika w leśnictwie Szczawin
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadań w postaci: Zadanie I – obejmuje opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy zbiornika w leśnictwie Szczawin wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia budowy. Zadanie II – obejmuje pełnienie Nadzoru Autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera rozdział III Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: Część I - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa zbiornika w leśnictwie Szczawin
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji, o której mowa w art. 441 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r., poz. Dz.U. z 2025 r. poz. 620, 769, 794, 1165, 1173)