631185-2026 - Wettbewerb
Polen – Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste – Świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla Systemu STRADOM
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla Systemu STRADOM
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla Systemu STRADOM. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór Umowy wraz z załącznikami, stanowiący załącznik nr 10 do Specyfikacji warunków zamówienia (dalej:SWZ). 2.Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych:Przedmiot zamówienia pn. „Świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla Systemu STRADOM”, zdaniem Zamawiającego ze względu na swój charakter, zakres oraz sposób realizacji stanowi niepodzielną, spójną całość, co uzasadnia odstąpienie od podziału zamówienia na części.Zakres zamówienia obejmuje wzajemnie powiązane czynności związane z bieżącym utrzymaniem Systemu STRADOM, asystą techniczną oraz zapewnieniem prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania Systemu STRADOM. Realizacja tych zadań wymaga zachowania jednolitych standardów technicznych, organizacyjnych i proceduralnych oraz zapewnienia jednoznacznej odpowiedzialności jednego Wykonawcy za efekt realizacji zamówienia. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do trudności w koordynacji działań, rozproszenia odpowiedzialności, a w konsekwencji do ryzyka obniżenia jakości świadczonych usług lub zakłócenia ciągłości działania systemu.Ze względów ekonomicznych i organizacyjnych podział zamówienia na części mógłby również skutkować zwiększeniem kosztów realizacji zamówienia, koniecznością dodatkowej koordynacji po stronie Zamawiającego oraz wydłużeniem czasu reakcji na zgłoszenia i awarie, co byłoby sprzeczne z zasadą efektywnego i racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi.Brak podziału zamówienia na części nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców i nie ogranicza dostępu do zamówienia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. 3.Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 4. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudniania na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) osób wykonujących prace w zakresie konsultacji telefonicznych, o których mowa w ust. 4 Załącznika nr 1 do wzoru Umowy. Wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Uwaga! Wymóg ten nie dotyczy składających oferty: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólników spółek osobowych, którzy zobowiążą się do osobistego świadczenia tych czynności na rzecz spółki. 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 6.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 8. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, (w tym dostawcom) oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców (w tym dostawców), jeżeli są już znani. 10.Zamawiający udostępnia Wykonawcom następującą dokumentację, która powstała w ramach realizacji przedmiotu umowy wdrożeniowej (dokumenty opisane w umowie wdrożeniowej nr W/II/61/OR/1/2013 z dnia 21.05.2013 r., oraz w umowach uzupełniających: nr W/II/1097/OR/4/2014 z dnia 29.07.2014 r., nr W/II/17/OR/3/2015 z dnia 16.02.2015 r., nr W/II/3195/IT/28/2019 z dnia 29.10.2019 r. i W/I/2638/IT/68/2022 z dnia 11.10.2022 r.).
Interne Kennung: IT-07-1.271.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla Systemu STRADOM. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór Umowy wraz z załącznikami, stanowiący załącznik nr 10 do Specyfikacji warunków zamówienia (dalej:SWZ). 2.Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych:Przedmiot zamówienia pn. „Świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla Systemu STRADOM”, zdaniem Zamawiającego ze względu na swój charakter, zakres oraz sposób realizacji stanowi niepodzielną, spójną całość, co uzasadnia odstąpienie od podziału zamówienia na części.Zakres zamówienia obejmuje wzajemnie powiązane czynności związane z bieżącym utrzymaniem Systemu STRADOM, asystą techniczną oraz zapewnieniem prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania Systemu STRADOM. Realizacja tych zadań wymaga zachowania jednolitych standardów technicznych, organizacyjnych i proceduralnych oraz zapewnienia jednoznacznej odpowiedzialności jednego Wykonawcy za efekt realizacji zamówienia. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do trudności w koordynacji działań, rozproszenia odpowiedzialności, a w konsekwencji do ryzyka obniżenia jakości świadczonych usług lub zakłócenia ciągłości działania systemu.Ze względów ekonomicznych i organizacyjnych podział zamówienia na części mógłby również skutkować zwiększeniem kosztów realizacji zamówienia, koniecznością dodatkowej koordynacji po stronie Zamawiającego oraz wydłużeniem czasu reakcji na zgłoszenia i awarie, co byłoby sprzeczne z zasadą efektywnego i racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi.Brak podziału zamówienia na części nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców i nie ogranicza dostępu do zamówienia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. 3.Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 4. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudniania na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) osób wykonujących prace w zakresie konsultacji telefonicznych, o których mowa w ust. 4 Załącznika nr 1 do wzoru Umowy. Wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Uwaga! Wymóg ten nie dotyczy składających oferty: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólników spółek osobowych, którzy zobowiążą się do osobistego świadczenia tych czynności na rzecz spółki. 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 6.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 8. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, (w tym dostawcom) oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców (w tym dostawców), jeżeli są już znani. 10.Zamawiający udostępnia Wykonawcom następującą dokumentację, która powstała w ramach realizacji przedmiotu umowy wdrożeniowej (dokumenty opisane w umowie wdrożeniowej nr W/II/61/OR/1/2013 z dnia 21.05.2013 r., oraz w umowach uzupełniających: nr W/II/1097/OR/4/2014 z dnia 29.07.2014 r., nr W/II/17/OR/3/2015 z dnia 16.02.2015 r., nr W/II/3195/IT/28/2019 z dnia 29.10.2019 i W/I/2638/IT/68/2022 z dnia 11.10.2022 r.).
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: IT-07-1.271.14.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72250000 System and support services
5. Lot
Lot: LOT-0001