631194-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Furnizare produse alimentare 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse alimentare 2026-2027
Beschreibung: Achiziția de produse alimentare este necesară pentru prepararea hranei in vederea hrănirii cu titlu gratuit a persoanelor private de libertate. Autoritatea contractanta, va incheia acorduri cadru, fără reluarea competiției, pentru 12 luni, cu maxim 3 operatori economici conform prevederilor art. 118, alin. (1), lit. a) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare. Avand in vedere ca in cazul Lotului 41 - Otet exista posibilitatea ca, in perioada 2026-2027, Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor, sa incheie, in mod centralizat, un nou acord cadru de furnizare pentru acest produs, acordul cadru care va fi incheiat de Penitenciarul Oradea pentru atribuirea acestui produs va fi valabil 12 luni, dar nu mai mult de data intrarii in vigoare a acordului cadru care poate fi incheiat de Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare avand ca obiect furnizarea aceluiasi produs. Autoritatea contractantă va atribui acordurile cadru ofertantului/lor care a/au depus oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic ca urmare a finalizării evaluarii ofertelor pe baza criteriului de atribuire prevăzut în documentele achiziției – cel mai bun raport calitate - pret. Clasamentul ofertelor se stabileste prin ordonarea descrescătoare a Punctajului Total (P_total) obținut de acestea prin însumarea punctajelor aferente factorului de evaluare “Pretul Ofertei” și a punctajelor aferente factorilor de evaluare tehnici, “Lantul de aprovizionare”, “Utilizarea de ambalaje refolosibile” respectiv “Distanța de la locul de producție până la locul de consum/mediul de transport prietenos” Acordurile cadru se vor semna cu operatorii economici desemnați câștigători la finalizarea procedurii de atribuire, însă vor produce efecte, după expirarea valabilității acordurilor cadru aflate în derulare și/sau dupa expirarea valabilității contractelor subsecvente încheiate în executarea acestora, având același obiect – furnizarea de produse alimentare de acelasi fel. Având în vedere fluctuaţia numărului persoanelor private de libertate pentru care se achiziţionează produsele alimentare, contractele subsecvente vor fi încheiate in funcție de necesitățile unității și de fondurile bugetare disponibile, de regulă trimestrial, iar cantitatea maxima estimata a acordurilor cadru poate fi majorata la solicitarea autoritatii contractante cu acordul operatorului economic. Termenul pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: până în a 15 - a zi înainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde consolidat solicitarilor de clarificare: cel târziu în a 11 -a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Valoarea fondurilor alocate pentru toate loturile, de 2.718.159,00 LEI fara TVA, este maximală, și nu există posibilitatea disponibilizării de sume suplimentare.
Interne Kennung: 23782682_2026_1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Amelioratori
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 2000 kg minim si 3000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 13230,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 700 kg minim si 800 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 3528,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15872200 Gewürze
Los: LOT-0002
Titel: Amidon
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 100 kg minim si 200 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 1646,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 40 kg minim si 60 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 493,80 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15620000 Stärken und Stärkeerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: Bicarbonat
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 100 kg minim si 200 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 1606,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 40 kg minim si 60 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 481,80 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 24313320 Natriumbikarbonat
Los: LOT-0004
Titel: Boia de ardei
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 500 kg minim si 950 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 16625,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 190 kg minim si 300 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 5250,00lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0005
Titel: Branza proaspata de vaci
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 4000 kg minim si 6000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 108120,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 1400 kg minim si 1600 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 28832,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0006
Titel: Branza telemea
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 4000 kg minim si 6000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 95820,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 1400 kg minim si 1600 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 25552,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15541000 Tafelkäse
Los: LOT-0007
Titel: Branza topita 17.5 gr/buc
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 400 kg minim si 850 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 27021,50 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 180 kg minim si 250 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 7947,50 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15545000 Streichkäse
Los: LOT-0008
Titel: Carnati
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 6000 kg minim si 8000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 132640,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 1900 kg minim si 2100 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 34818,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15131130 Würste
Los: LOT-0009
Titel: Carne de porc in carcasa
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 3000 kg minim si 15000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 245700,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 3500 kg minim si 4000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 65520,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0010
Titel: Cartofi
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 70000 kg minim si 95000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 191900,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 22000 kg minim si 25000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 50500,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0011
Titel: Ceapa
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 8000 kg minim si 12000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 30360,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 2800 kg minim si 3200 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 8096,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 03221113 Zwiebeln
Los: LOT-0012
Titel: Dovlecei
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 1000 kg minim si 3000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 11790,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 600 kg minim si 1400 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 5502,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 03221250 Zucchini
Los: LOT-0013
Titel: Fasole verde proaspata
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 2000 kg minim si 4000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 34320,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 800 kg minim si 2000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 17160,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 03221212 Grüne Bohnen
Los: LOT-0014
Titel: Foi de dafin
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 30 kg minim si 50 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 1293,50lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 9 kg minim si 15 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 388.05 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 15872300 Kräuter
Los: LOT-0015
Titel: Gogonele
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 2000 kg minim si 4000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 19000,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 1500 kg minim si 2500 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 11875,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 03221240 Tomaten/Paradeiser
Los: LOT-0016
Titel: Indulcitor
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 19000 buc minim si 30000 buc maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 1140,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 5000 buc minim si 11000 buc maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 418,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15833000 Zuckererzeugnisse
Los: LOT-0017
Titel: Lapte praf
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 3000 kg minim si 4000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 54000,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 900 kg minim si 1100 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 14850,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 15511700 Milchpulver
Los: LOT-0018
Titel: Mere
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 27000 kg minim si 33000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 145200,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 7000 kg minim si 9000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 39600,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Los: LOT-0019
Titel: Morcovi
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 11000 kg minim si 16000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 41600,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 3000 kg minim si 5000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 13000,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 03221112 Karotten
Los: LOT-0020
Titel: Oua
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 120000 buc minim si 180000 buc maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 174600,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 40000 buc minim si 50000 buc maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 48500,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0021
Titel: Pastarnac radacina
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 900 kg minim si 1500 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 7425,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 250 kg minim si 450 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 2227,50 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 03221110 Wurzelgemüse
Los: LOT-0022
Titel: Pateu de ficat de porc -100 gr/buc
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 3000 buc minim si 5000 buc maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 8000,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 1100 buc minim si 1400 buc maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 2240,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 15131310 Pastete
Los: LOT-0023
Titel: Pateu de ficat de pui-100 gr/buc
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 1200 buc minim si 2500 buc maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 4175,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 550 buc minim si 750 bucmaxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 1252,50 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Pateu vegetal-100 gr/buc
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 1000 buc minim si 3000 buc maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 5910,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 700 buc minim si 850 buc maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 1674,50 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Patrunjel radacina
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 800 kg minim si 1500 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 7950,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 250 kg minim si 450 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 2385,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Patrunjel verde
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 50 kg minim si 100 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 2384,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 25 kg minim si 40 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 953,60 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 15331140 Blatt- und Kohlgemüse
Los: LOT-0027
Titel: Piper
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 100 kg minim si 300 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 7791,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 65 kg minim si 85 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 2207,45 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 15872100 Pfeffer
Los: LOT-0028
Titel: Pulpe inferioare de pui
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 17000 kg minim si 27000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 328590,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 5500 kg minim si 8500 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 103445,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 15112130 Hühner
Los: LOT-0029
Titel: Salam de vara
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 2000 kg minim si 5000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 80000,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 1000 kg minim si 1400 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 22400,00lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 15131120 Wurstwaren
Los: LOT-0030
Titel: Sare
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 2000 kg minim si 3000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 3750,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 500 kg minim si 900 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 1125,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0031
Titel: Smantana
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru:1500 kg minim si 3000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 42240,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 650 kg minim si 850 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 11968,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 15512000 Rahm
Los: LOT-0032
Titel: Soia
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 500 kg minim si 1000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 15730,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 200 kg minim si 300 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 4719,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 03111100 Sojabohnen
Los: LOT-0033
Titel: Telina
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 700 kg minim si 2000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 9520,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 400 kg minim si 600 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 2856,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 03221100 Wurzel- und Knollengemüse
Los: LOT-0034
Titel: Unt-10 gr/buc
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 200 kg minim si 500 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 26295,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 90 kg minim si 150 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 7888,50 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 34
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0035
Titel: Usturoi
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 500 kg minim si 1000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 16590,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 200 kg minim si 300 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 4977,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Varza de toamna
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 14000 kg minim si 19000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 43890,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 7000 kg minim si 12000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 27720,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 03221400 Kohlgemüse
Los: LOT-0037
Titel: Varza de vara
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 16000 kg minim si 23000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 58880,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 5500 kg minim si 9000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 23040,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Paine semialba nefeliata 800 gr/buc
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 80000 kg minim si 130000 kg maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 653900,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 30000 kg minim si 34000 kg maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 171020,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0039
Titel: Iaurt 140gr/buc
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 15000 buc minim si 22000 buc maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 33000,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 5000 buc minim si 6000 buc maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 9000,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 15551300 Joghurt
Los: LOT-0040
Titel: Lapte de vaca UHT
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 1700 lt minim si 2500 lt maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 13525,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 500 lt minim si 700 lt maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 3787,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch
Los: LOT-0041
Titel: Otet
Beschreibung: Modalitatea de atribuire: Acord cadru cu maxim trei operatori economici; Cantitatea estimată a acordului cadru: 160 lt minim si 300 lt maxim; Valoarea estimată maxima a acordului cadru: 1002,00 lei fără TVA; Cantitate estimată contract subsecvent: 60 lt minim si 100 lt maxim; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 334,00 lei, fără TVA; Frecventa contractelor subsecvente care urmează sa fie încheiate: se vor incheia de regulă trimestrial in funcție de necesitățile unității și de creditele bugetare alocate; Durata acordului cadru: 12 luni de la data semnării acordului cadru.
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 15871000 Essig; Soßen; Gewürzmischungen; Senfmehl; zubereiteter Senf