631363-2026 - Wettbewerb
Polen – Server – Dostawa pierwszego wyposażenia budynku w integrator systemów CCTV wraz z montażem.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa pierwszego wyposażenia budynku w integrator systemów CCTV wraz z montażem.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pierwszego wyposażenia budynku w integrator systemów CCTV wraz z montażem.
Interne Kennung: 46/2026/ZP
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminów w przedmiotowym postępowaniu jest uzasadnione koniecznością pilnego zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa obiektów i infrastruktury pozostających w dyspozycji Zamawiającego oraz utrzymania ciągłości realizacji jego ustawowych zadań. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, konfiguracja i uruchomienie integratora CCTV, stanowiącego kluczowy element infrastruktury bezpieczeństwa. Integrator CCTV jest odpowiedzialny za centralne zarządzanie systemami monitoringu wizyjnego, zwiększenie efektywności nadzoru nad chronionymi obiektami oraz zapewnienie szybkiej reakcji na zdarzenia mogące wpływać na bezpieczeństwo osób i mienia. Konieczność niezwłocznej realizacji zamówienia wynika z potrzeby rozbudowy i modernizacji istniejących rozwiązań bezpieczeństwa, dostosowania ich do aktualnych zagrożeń oraz zapewnienia integracji z funkcjonującymi systemami technicznymi. Wobec rosnącej liczby zagrożeń o charakterze fizycznym i cybernetycznym, a także konieczności zapewnienia skutecznego monitorowania infrastruktury o szczególnym znaczeniu dla realizacji zadań związanych z porządkiem i bezpieczeństwem publicznym, niezbędne jest jak najszybsze wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie realizacji zamówienia. Zachowanie standardowych terminów postępowania mogłoby spowodować opóźnienie kolejnych etapów procesu inwestycyjnego oraz odsunąć w czasie osiągnięcie zakładanych efektów związanych ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa i skuteczności nadzoru. Skrócenie terminów pozwoli na zachowanie ciągłości działań inwestycyjnych, sprawne wdrożenie integratora CCTV oraz realizację ważnego interesu publicznego, jakim jest zapewnienie właściwego poziomu ochrony infrastruktury i sprawnego funkcjonowania jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Pomimo zastosowania skróconych terminów, terminy składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz ofert zostaną określone z uwzględnieniem zakresu, stopnia złożoności oraz wartości przedmiotu zamówienia. Zapewnią one wykonawcom wystarczający czas na zapoznanie się z dokumentacją postępowania, przeprowadzenie niezbędnych analiz oraz przygotowanie konkurencyjnych i rzetelnych ofert. Skrócenie terminów ma na celu wyłącznie usprawnienie procesu pozyskania rozwiązania niezbędnego dla realizacji zadań Zamawiającego oraz zachowanie ciągłości działań związanych z rozwojem i modernizacją infrastruktury bezpieczeństwa. Nie prowadzi ono do ograniczenia konkurencji ani utrudnienia dostępu do zamówienia potencjalnym wykonawcom, lecz służy sprawnej realizacji przedsięwzięcia o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania Zamawiającego.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie z art. 401. ust. 5 ustawy Pzp wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej (sporządzony w formie papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem). Wniosek wraz z załącznikami musi być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z dokumentami rejestrowymi lub przez osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w jego imieniu, a w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia przez ustanowionego pełnomocnika. UWAGA: wydrukowany w formie papierowej dokument z widocznym podpisem elektronicznym wymaga ponownego opatrzenia własnoręcznym podpisem. W przypadku zainteresowania udziałem w przedmiotowym postępowaniu Wykonawca winien złożyć nw. dokumenty: - wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, - informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, - odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, - pełnomocnictwo upoważniające do reprezentowania wykonawcy, w tym złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, o ile wniosek składa pełnomocnik, - poświadczoną za zgodność z oryginałem kopia umowy konsorcjum (jeżeli dotyczy). W celu wykazania braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. Wymienione dokumenty składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za „zgodność z oryginałem” przez osobę(y) uprawnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy. Dokumenty winny być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu. Jeżeli Wykonawcę będzie reprezentował pełnomocnik, do wniosku powinno być dołączone pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. Pełnomocnictwo powinno wskazywać zakres uprawnień i być podpisane przez osobę(y) uprawnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden wniosek. Wymienione dokumenty należy złożyć w siedzibie Służby Ochrony Państwa, 00-463 Warszawa ul. Podchorążych 38, w „kancelarii ogólnej” nie później niż do dnia 18.09.2026 r. do godz. 10:00 (kancelaria jest czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.15 - 16.00) z dopiskiem ,,Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – Dostawa pierwszego wyposażenia budynku w integrator systemów CCTV wraz z montażem, nr sprawy 46/2026/ZP - nie otwierać. O zamówienie może ubiegać się Wykonawca mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień (art. 404 ust. 1 ustawy Pzp), który nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: - art. 108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 oraz 109 ust.1 pkt 3 i 4 ustawy Pzp; - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835); - o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu: - posiadają co najmniej 5 letnie doświadczenie w branży elektronicznych systemów bezpieczeństwa oraz w okresie ostatnich 5 lat należycie zrealizowali co najmniej jedno zamówienie obejmujące wdrożenie i uruchomienie integratora CCTV obejmującego minimum 200 kamer*. * Zamawiający zastrzega, że może wezwać Wykonawcę do złożenia dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie. Wykonawca przedstawi przed podpisaniem umowy (wyłącznie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza) polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, obejmującą ryzyka związane z realizacją niniejszej umowy, o sumie gwarancyjnej nie mniejszej niż 200 000,00 zł. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie wizji lokalnej dla Wykonawców w dalszym etapie postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje zastosowania prawa opcji
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 46/2026/ZP
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48820000 Servers
Additional classification (cpv): 32420000 Network equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: