2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Lipowa w roku 2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług w zakresie zbierania, odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy albo inna nieruchomość wykorzystywana na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz ich transport do instalacji komunalnej oraz instalacji do przetwarzania odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Okres wykonania: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa, w szczególności takich jak: Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa, w szczególności takich jak: • Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t .j. DZ. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.), • Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U z 2024 r., poz. 1834 ze zm.), • Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647), • Ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 222 ze zm.), • Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2024 r. poz. 573), • Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2025 r. poz. 809.), • Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r. poz. 122), • Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczenia poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1530), • Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczania składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412), • Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020r., poz. 10), • Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. 2009 r. nr 104 poz. 868), • Planu Gospodarki Odpadami dla województwa śląskiego — Uchwała Nr VII/6/8/2024 z dnia 21 października 2024r. Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie przyjęcia Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2023-2028. A także: • Uchwały Nr XXVI/198/20 Rady Gminy Lipowa z dnia 30 września 2020 roku w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lipowa wraz ze zmianami, • Uchwały Nr XXVI/199/20 Rady Gminy Lipowa z dnia 30 września 2020 roku w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz ze zmianami, /załączniki od 11 – 16/ Wykonawca zobowiązany jest do śledzenia ewentualnych zmian w wyżej wymienionych przepisach oraz nowo wprowadzanych i stosować je na bieżąco. 2. Zakres zamówienia obejmuje : 1) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych; 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe; 3) Wyposażenie nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w pojemniki do odbioru popiołu, odpadów niesegregowanych (zmieszanych) oraz odpadów bio; 4) Organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: RIR.271.16.2025.MK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Lipowa w roku 2026 poprzez świadczenie usług w zakresie zbierania, odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy albo inna nieruchomość wykorzystywana na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, oraz ich transport do instalacji komunalnej i instalacji do przetwarzania odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dane charakteryzujące zamówienie: 1) Powierzchnia gminy wynosi 58 km2. 2) Na terenie Gminy znajdują się drogi: 22 km dróg publicznych gminnych, 26 km dróg powiatowych, około 300 km dróg dojazdowych do posesji. 3) Gmina obejmuje sześć sołectw: Lipowa, Leśna, Sienna, Słotwina, Ostre, Twardorzeczka. Liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych – około 10 037. 4) Wykaz nieruchomości, z których następował będzie odbiór odpadów komunalnych: a) zamieszkałych - około 3400 b) domek letniskowy lub nieruchomość wykorzystywana przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe - około 380 Powyższe dane o ilości nieruchomości i liczbie mieszkańców mogą ulec zmianie w czasie trwania zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen