2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie operatu siedliskowego z wyróżnieniem i skratowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony, dla Nadleśnictwa Okonek, według stanu na 1 stycznia 2028 r.
Beschreibung: a. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie operatu siedliskowego wraz z wyróżnieniem i skartowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony (dalej – opracowanie siedliskowe) dla Nadleśnictwa Okonek, według stanu na dzień 1 stycznia 2028 r. b. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na Części nr 1 został zawarty w załączniku nr 13 do SWZ. c. Szczegółowy zakres i opis prac obligatoryjnych wynika z: – rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu (Dz. U. 2012.r. poz. 1302, z późn. zm.), – rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 9 sierpnia 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie wyposażenia technicznego i wielkości potencjału kadrowego niezbędnego do należytego i terminowego wykonania prac urządzeniowych (Dz. U. 2012 r. poz. 949), – zarządzenia Nr 116 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 grudnia 2023 r. w sprawie wprowadzenia „Instrukcji urządzania lasu” w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (zn. spr. ZU.0210.1.2023) wraz z IUL część II.1 i III, stanowiące załączniki do powyższego zarządzenia, – zarządzenia Nr 108 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 05 grudnia 2023r. w sprawie wprowadzenia „Zasad hodowli lasu” w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, – zarządzenia Nr 109 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 05 grudnia 2023r. w sprawie wprowadzenia „Instrukcji ochrony lasu” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. d. Opracowanie siedliskowe należy wykonać w formie pełnej dokumentacji siedliskowej oraz w następującym zakresie: Powierzchnia opracowania (ha): Nadleśnictwo Okonek Pow. ogólna w ha 16095,20 Pow. objęta opracowaniem w ha 14634,73 Pow. leśna zalesiona i niezalesiona 14634,73 Grunty do zalesienia 0 e. Zgodnie z zapisem §1 pkt 2 Instrukcji Urządzania Lasu część II obiektem prac siedliskowych są grunty leśne zalesione, niezalesione oraz przeznaczone do zalesienia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, ostatecznego ustalenia gruntów przeznaczonych do zalesienia, co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. f. Ogólna charakterystyka Nadleśnictwo Okonek (1) Ogólna powierzchnia 16095,20 ha (2) Liczba obrębów 2 (3) Ilość kompleksów leśnych (wg aktualnej rewizji) 29 szt. (4) Liczba leśnictw 10 (5) Układ siedlisk - Udział % grup siedlisk wg żyzności (bory, bory mieszane, lasy) oraz wg stopni wilgotności (suche, świeże, wilgotne, bagienne), wg planu urządzenia lasu na stan 30.09.2025 r. g. Układ siedlisk ( % ) Udział wg żyzności Udział wg stopnia wilgotności Bory 13 Bory mieszane 41 Lasy 46 Świeże 87 Wilgotne 8 Bagienne 5
Vorherige Bekanntmachung: 405218-2026
Interne Kennung: ZI.270.2.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231900 Sektorale Forstplanung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231400 Forstinventur, 71351500 Bodenuntersuchungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie operatu siedliskowego z wyróżnieniem i skartowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony, dla Nadleśnictwa Okonek, według stanu na 1 stycznia 2028 r.