631424-2025 - Wettbewerb
Polen – Heizöl – „Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego o parametrach jakościowych zgodnych z PN-C-96024:2020-12 Przetwory naftowe – Oleje opałowe”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego o parametrach jakościowych zgodnych z PN-C-96024:2020-12 Przetwory naftowe – Oleje opałowe”
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego o parametrach jakościowych zgodnych z polską normą PN-C-96024:2020-12 do kotłowni olejowych oraz urządzeń mobilnych zlokalizowanych na terenie poligonu w Nowej Dębie oraz w Lipie. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest dostawa maksymalnie 385 000,00 litrów oleju. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia – Opisie przedmiotu zamówienia i stanowi jej integralną część. Uzupełnieniem Opisu przedmiotu zamówienia są projekt umowy oraz formularz szczegółowej wyceny, które również stanowią integralną część niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1180834. Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez okres 90 dni tj.: do dnia 31 stycznia 2026r. Oferta pod rygorem nieważności winna być sporządzona w języku polskim w formie elektronicznej tj. podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z wymogami ustawowymi lub przez ustanowionego pełnomocnika. Na ofertę składają się: 1) Formularz ofertowy, 2) Formularz szczegółowej wyceny. Dokumenty o których mowa powyżej nie podlegają uzupełnieniu. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty i załączniki: 1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, 2) oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz na podstawie art. 5k ROZPORZĄDZENIA RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, 3) oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia tj. członkowie Konsorcjum oraz wspólnicy Spółki Cywilnej. Wyżej wymienione dokumenty Wykonawca składa wypełnione i podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, sporządzone zgodnie ze wzorami stanowiącymi załączniki do SWZ. 4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (mocodawca) lub notariusza. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 30 000,00 zł. Szacowany okres obowiązywania umowy wskazany w polu 5.1.3. został określony poprzez wskazanie przybliżonego terminu zawarcia umowy oraz wskazanie terminu zakończenia zgodnie z umową. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, za wyjątkiem Formularza szczegółowej wyceny.
Interne KennungZp58/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Przedmiotem zamówienia opcjonalnego jest dostawa maksymalnie 385 000,00 litrów oleju. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. Zamawiający zastrzega, iż dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej za 1 l oleju była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Warunkiem uruchomienia zamówienia w ramach prawa opcji będzie każdorazowo oświadczenie woli Zamawiającego, określające zakres zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji jednokrotnie, bądź wielokrotnie według potrzeb Zamawiającego. Bez względu na to, na jakim poziomie zostanie Wykonawcy udzielone zamówienie w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu zrealizowanych dostaw. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane w niniejszym zamówieniu prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu nie udzielenia przez Zamawiającego realizacji usługi objętej prawem opcji. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego zostały ujęte w projekcie umowy.