2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania pn. "Odbudowa zbiornika wodnego w leśnictwie Zadobrze"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko dla zadania pn. "Odbudowa zbiornika wodnego w leśnictwie Zadobrze". Realizacja zadania odbudowy zbiornika ma na celu przystosowanie obiektu do wymagań stawianych przez program pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”. Został on zaplanowany do realizacji w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowany z Funduszu Spójności UE lub Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE Zbiornik ppoż. jest jedynym zbiornikiem na terenie leśnictwa Zadobrze i pełni bardzo ważną rolę w magazynowaniu wody na potrzeby przeciwpożarowe lasów i ochronę środowisk biogennych. Aktualnie zbiornik nie jest w stanie magazynować wody płynącej korytem rowu przez co nie jest możliwe jego wykorzystanie do celów związanych z ochroną ppoż. Głównym celem inwestycji jest odbudowa zbiornika i przywrócenie jego pierwotnej funkcjonalności tj. zdolności do piętrzenia i retencjonowania wody z wykorzystaniem jej do celów ppoż. oraz utrzymania użytku ekologicznego. Inwestycja nie zmieni przeznaczenia gruntu, który dalej będzie wykorzystywany na potrzeby gospodarki leśnej. Odtworzenie i zabezpieczenie budowli piętrzącej pozwoli zachować ekosystem wodny i zapobiec zarastaniu zbiornika. Zbiornik pozwoli utrzymać odpowiednie warunki wilgotnościowe w sąsiadujących płatach siedliska przyrodniczego 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe.
Vorherige Bekanntmachung: 401477-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Opublikowano Ogłoszenie o publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego lub okresowego ogłoszenia informacyjnego na profilu nabywcy w dn. 22.01.2025r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: Zamówienie realizowane jest w ramach: Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3). Projekt stanowi kontynuację działań realizowanych przez Lasy Państwowe w ramach projektów współfinansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 i 2014-2020. Realizacja w ramach umowy: FENX.02.04-IW.01-0064/24. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania pn. "Odbudowa zbiornika wodnego w leśnictwie Zadobrze". Realizacja zadania odbudowy zbiornika ma na celu przystosowanie obiektu do wymagań stawianych przez program pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”. Został on zaplanowany do realizacji w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowany z Funduszu Spójności UE lub Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE Zbiornik ppoż. jest jedynym zbiornikiem na terenie leśnictwa Zadobrze i pełni bardzo ważną rolę w magazynowaniu wody na potrzeby przeciwpożarowe lasów i ochronę środowisk biogennych. Aktualnie zbiornik nie jest w stanie magazynować wody płynącej korytem rowu przez co nie jest możliwe jego wykorzystanie do celów związanych z ochroną ppoż. Głównym celem inwestycji jest odbudowa zbiornika i przywrócenie jego pierwotnej funkcjonalności tj. zdolności do piętrzenia i retencjonowania wody z wykorzystaniem jej do celów ppoż. oraz utrzymania użytku ekologicznego. Inwestycja nie zmieni przeznaczenia gruntu, który dalej będzie wykorzystywany na potrzeby gospodarki leśnej. Odtworzenie i zabezpieczenie budowli piętrzącej pozwoli zachować ekosystem wodny i zapobiec zarastaniu zbiornika. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a. Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie uwzględniana wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy), co najmniej dwie (2) dokumentacje projektowe na podstawie, której uzyskano zgodę na realizację robót budowlanych, polegających na budowie, przebudowie lub rozbudowie zbiornika wodnego o wartości robót budowlanych 350 000,00 zł brutto lub wykonanych prac projektowych, polegających na budowie, przebudowie lub rozbudowie zbiornika wodnego o wartości nie mniejszej niż 60 000,00 zł brutto, b. Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: • co najmniej jedną osobą, projektanta w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń lub równoważnymi wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; • co najmniej jedną osobą projektanta z specjalności konstrukcyjno-budowlanej z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń lub równoważnymi wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Przez stanowisko projektanta lub sprawdzającego przy opracowaniu dokumentacji projektowej należy rozumieć osobę wykonującą obowiązki w myśl art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3 000,00 zł. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 419). Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku BNP Paribas nr rachunku: 1820 3000 4511 1000 0000 1750 60 z dopiskiem: Wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania pn. "Odbudowa zbiornika wodnego w leśnictwie Zadobrze". Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosić będzie 4% ceny łącznej. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.