631590-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Wybór banku, który udzieli długoterminowego kredytu pomostowego do kwoty 65 000 000 zł, z przeznaczeniem na prefinansowanie projektów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWybór banku, który udzieli długoterminowego kredytu pomostowego do kwoty 65 000 000 zł, z przeznaczeniem na prefinansowanie projektów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie oraz obsługa przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego długoterminowego kredytu pomostowego, na następujących warunkach: a) wysokość kredytu: do kwoty 65 000 000 zł, b) odsetki mogą być naliczane tylko od faktycznie wykorzystanego zadłużenia, c) za rok obrachunkowy przyjmuje się 365 dni, d) zabezpieczenie: weksel własny in blanco, e) system spłaty kapitału i odsetek: − spłata kapitału i odsetek nastąpi do 31.12.2027r., − spłata kapitału nastąpi po otrzymaniu środków z budżetu Unii Europejskiej. W sytuacji nie otrzymania refundacji spłata kapitału nastąpi ze środków własnych WM, − spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych, f) oprocentowanie: oparte o stawkę WIBOR 3M, g) prowizja od udzielenia kredytu zostanie naliczona i obciąży Zamawiającego pod warunkiem uruchomienia kredytu. Prowizja będzie naliczana od rzeczywiście uruchomionej kwoty kredytu (od wysokości każdej uruchamianej transzy), h) Zamawiający zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat i prowizji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego i zostały podane w pkt. 21 swz (poniżej). 3. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 4. Przedmiot zamówienia dotyczy FEM 2021-2027. 5. Oznaczenie wg CPV: 66113000-5 Usługi udzielania kredytu.
Interne KennungBF-IV.272.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 4 ustawy pzp, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy pzp oraz Zamawiający w dniu 14.05.2025 r. opublikował na swojej stronie internetowej wstępne ogłoszenie informacyjne Dz. U. S: 92/2025 nr publikacji ogłoszenia 310090-2025 z dnia 14.05.2025, które miało na celu skrócenie terminu składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 2. Zamówienia będą polegały na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, zostaną udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, a całkowita ich wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia i stanowi nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. 3. Wartość zamówienia podstawowego: 4 740 492,29 PLN 4. Wartość zamówienia w ramach wolnej ręki: 2 370 246,15 PLN