See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej z podziałem na 4 obszary utrzymaniowe - Obszar 3 obejmująca Dzielnice IV, V, VI, VII” - umowa o świadczenie usług i robót podobnych do usług i robót świadczonych na podstawie umowy nr 113/U/ZDMK/2024 z dnia 11.03.2024 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na utrzymaniu i remontach dróg, przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, wykonywanie robót: interwencyjnych, robót utrzymaniowych, zabezpieczających, remontów cząstkowych, remontów, budowy, rozbudowy, przebudowy obiektu umożliwiających uzyskanie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie oraz użytkowanie go zgodnie z jego przeznaczeniem. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą przedmiaru robót, specyfikacji technicznej oraz projektowanych postanowień umowy. 2. Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. 3. Wymagany okres gwarancji na roboty stanowiące Przedmiot umowy i wbudowane materiały z wyłączeniem prac polegających na doraźnym zabezpieczeniu ubytków nawierzchni mieszankami asfaltów na zimno i innych asfaltów oraz nawierzchni tłuczniowych na okres: a) 12 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem - dla prac konserwacyjnych i remontów cząstkowych oraz prac interwencyjnych, b) 60 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem - dla prac i wbudowanych materiałów związanych z budową, przebudową lub remontem obejmującym wykonanie nawierzchni(co najmniej: warstwa ścieralna (z MMA), wiążąca (z MMA i podbudowa zasadnicza (z MMA lub kruszywa) lub warstwa ścieralna (z kostki lub płyt) i podbudowa zasadnicza (z kruszywa) c) 36 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem - dla pozostałych prac i wbudowanych materiałów. 4. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez zamawiającego następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia - za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: a) pracownicy niższego szczebla technicznego (organizowanie i realizacja robót budowlanych), b) pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych). Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego 5. W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do Zaproszenia nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
Interne Kennung: 11/VII/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej z podziałem na 4 obszary utrzymaniowe - Obszar 3 obejmująca Dzielnice IV, V, VI, VII” - umowa o świadczenie usług i robót podobnych do usług i robót świadczonych na podstawie umowy nr 113/U/ZDMK/2024 z dnia 11.03.2024 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na utrzymaniu i remontach dróg, przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, wykonywanie robót: interwencyjnych, robót utrzymaniowych, zabezpieczających, remontów cząstkowych, remontów, budowy, rozbudowy, przebudowy obiektu umożliwiających uzyskanie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie oraz użytkowanie go zgodnie z jego przeznaczeniem. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą przedmiaru robót, specyfikacji technicznej oraz projektowanych postanowień umowy. 2. Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. 3. Wymagany okres gwarancji na roboty stanowiące Przedmiot umowy i wbudowane materiały z wyłączeniem prac polegających na doraźnym zabezpieczeniu ubytków nawierzchni mieszankami asfaltów na zimno i innych asfaltów oraz nawierzchni tłuczniowych na okres: a) 12 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem - dla prac konserwacyjnych i remontów cząstkowych oraz prac interwencyjnych, b) 60 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem - dla prac i wbudowanych materiałów związanych z budową, przebudową lub remontem obejmującym wykonanie nawierzchni(co najmniej: warstwa ścieralna (z MMA), wiążąca (z MMA i podbudowa zasadnicza (z MMA lub kruszywa) lub warstwa ścieralna (z kostki lub płyt) i podbudowa zasadnicza (z kruszywa) c) 36 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem - dla pozostałych prac i wbudowanych materiałów.