631633-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Fahrzeuge für Abfall und Abwasser – Levering af fabriksny slamsuger med tilhørende serviceaftale på slamsugeranlæg til Skive Vand A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af fabriksny slamsuger med tilhørende serviceaftale på slamsugeranlæg til Skive Vand A/S
Beschreibung: Skive Vand A/S udbyder levering af en fabriksny slamsuger med tilhørende serviceaftale på slamsugeranlæg. Ved en slamsuger forstås en enhed opbygget af et lastvognschassis (ramme, hjul, motor, gearkasse, førerhus, mv.) samt et påbygget slamsugeranlæg (tank, pumper, rør, styresystem, betjeningspaneler, mv.).Kontraktstart indtræder ved begge parters underskrift efter udløb af standstill-perioden (aftaleindgåelse). Samme dato er ordreafgivelses-/bestillingsdato for slamsugeren. Serviceaftale på slamsugeranlægget træder i kraft i forbindelse med levering af slamsugeren.Kontrakten tildeles efter det økonomisk mest fordelagtige tilbud ud fra tildelingskriteriet ”pris og kvalitet”.Værdi af levering af slamsuger med tilhørende serviceaftale på slamsugeranlæg er estimeret til 4.500.000 kr.Det er til enhver tid tilbudsgivers ansvar at orientere sig og læse det samlede udbudsmateriale, ligesom tilbudsgiver opfordres til at sikre, at tilbud udarbejdes på grundlag af det fuldt gældende udbudsmateriale.
Interne Kennung: 290640203
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter forsyningsvirksomhedsdirektivets artikel 45.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge, 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0000