631638-2026 - Ergebnis
Finnland – Diverse Ausrüstungen – Jyväskylän Kukkumäen tuotantokeittiön patojen hankinta
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jyväskylän Kukkumäen tuotantokeittiön patojen hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Keski-Suomen hyvinvointialueen Jyväskylän Kukkumäen tuotantokeittiön patojen uusiminen. Alustavan arvion mukaan v.2026 hankitaan yhteensä kaksi pataa, vetoisuudeltaan 200 litraa ja 300 litraa ja v.2027 2 pataa. Tilaajalla on oikeus optioon kahdesta (2) padasta v.2028.
Interne Kennung: 612321
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Hankinta on kynnysarvon ylittävä hankinta. Hankinnassa käytetään avointa menettelyä soveltaen hankintalain 32 §:ää seuraavasti: Julkaisemalla hankintailmoituksen ja tarjouspyynnön hankintayksikkö pyytää tarjoajia jättämään tarjouksensa tarjouspyynnössä ilmoitettuun määräaikaan mennessä. Menettelyn vaiheet ovat seuraavat: Hankintayksikkö: 1. Avaa tarjoukset 2. Tarkastaa tarjoajan soveltuvuuden tarjouslomakkeeseen annettujen vastausten perusteella 3. Tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden 4. Vertailee tarjoukset 5. Valitsee parhaan tarjouksen 6. Pyytää ja tarkastaa parhaan tarjouksen antajalta soveltuvuutta koskevat todistukset ja selvitykset 7. Tekee hankintapäätöksen ja antaa päätöksen tiedoksi kaikille tarjoajille 8. Solmii hankintasopimuksen voittajan kanssa. Valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus, jonka perusteena on halvin hinta. Hankintasopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. Mikäli saaduista tarjouksista yksikään ei vastaa tarjouspyyntöä hankintayksikön edellyttämällä tavalla tai jos tarjouspyynnössä ilmenee jälkikäteen virhe, joka ei ole mahdollistanut tarjoajien tasapuolista kohtelua taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaisiksi, ettei hankintayksikkö voi tarjouskilpailun tuloksia hyödyntää, hankintayksikkö voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39300000 Diverse Ausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000