See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare medicamente
Beschreibung: Furnizare medicamente 117 de loturi - conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi), inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie semnata cu semnatura electronica extinsa, bazata pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat in conditiile legii si incarcata in SEAP.
Interne Kennung: 20254283570245
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Fidaxomicina 200mg cpr filmate
Beschreibung: Fidaxomicina 200mg cpr filmate conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 62.212,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Isavuconazol 200mg fl inj
Beschreibung: Isavuconazol 200mg fl inj conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 279.540,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0003
Titel: Complex hidroxid fer sucroza fiole 5ml - 100mg/5ml
Beschreibung: Complex hidroxid fer sucroza fiole 5ml - 100mg/5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 251.350,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Los: LOT-0004
Titel: Daptomicina fl 500mg
Beschreibung: Daptomicina fl 500mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.199.220,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Levothyroxina cpr 25mcg
Beschreibung: Levothyroxina cpr 25mcg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 90,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33642300 Schilddrüsentherapie
Los: LOT-0006
Titel: Levothyroxina cpr 50mcg
Beschreibung: Levothyroxina cpr 50mcg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 110,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Levothyroxina cpr 75mcg
Beschreibung: Levothyroxina cpr 75mcg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 70,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Levothyroxina cpr 100mcg
Beschreibung: Levothyroxina cpr 100mcg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 140,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Tiamazolum cpr 10mg
Beschreibung: Tiamazolum cpr 10mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 380,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Risedronat de sodiu cpr 75mg
Beschreibung: Risedronat de sodiu cpr 75mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.055,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33632000 Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem
Los: LOT-0011
Titel: Acid Zolendronic sol perf 5mg - fl 100ml
Beschreibung: Acid Zolendronic sol perf 5mg - fl 100ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 61.519,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Insulina lispro kwikpen 100ui/ml
Beschreibung: Insulina lispro kwikpen 100ui/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 29.430,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33615000 Antidiabetika
Los: LOT-0013
Titel: Tertacosactida 250mcg fl inj
Beschreibung: Tertacosactida 250mcg fl inj conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 7.146,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0014
Titel: Cabergolina cpr 0.5mg
Beschreibung: Cabergolina cpr 0.5mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 856,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Alteplasum fl 50ml
Beschreibung: Alteplasum fl 50ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 802.235,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0016
Titel: Gentamicina fiola inj 2ml, 80 mg
Beschreibung: Gentamicina fiola inj 2ml, 80 mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 5.700,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0017
Titel: Etomidat 20mg, fiola 10ml
Beschreibung: Etomidat 20mg, fiola 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 14.570,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0018
Titel: Acid Transretionoic cps 10mg
Beschreibung: Acid Transretionoic cps 10mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 53.400,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Loratadina compr 10mg
Beschreibung: Loratadina compr 10mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 11.350,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Imunoglobulina normala pentru administrare intravenoasa 5g - 50g/l - fl 100ml
Beschreibung: Imunoglobulina normala pentru administrare intravenoasa 5g - 50g/l - fl 100ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.174.250,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Imunoglobulina normala pentru administrare intravenoasa 10g - 100mg/ml - fl 100ml
Beschreibung: Imunoglobulina normala pentru administrare intravenoasa 10g - 100mg/ml - fl 100ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.949.420,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Imunoglobulina normala pentru administrare intravenoasa 2.5g - 100mg/ml - fl 25ml
Beschreibung: Imunoglobulina normala pentru administrare intravenoasa 2.5g - 100mg/ml - fl 25ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 408.295,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Hidrocortizon 19.6/5ml (1ml sol A + 1ml sol B) fiole 5ml
Beschreibung: Hidrocortizon 19.6/5ml (1ml sol A + 1ml sol B) fiole 5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 107.800,00lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Adenosina fiole 5mg/ml 2ml
Beschreibung: Adenosina fiole 5mg/ml 2ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 10.180,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0025
Titel: Aztreonam pulb sol inj 1g
Beschreibung: Aztreonam pulb sol inj 1g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 289.650,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Candesartan cpr 16mg
Beschreibung: Candesartan cpr 16mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 21.200,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33622800 Mittel mit Wirkung auf das Renin-Angiotensin-System
Los: LOT-0027
Titel: Caspofungin fl perf 70mg
Beschreibung: Caspofungin fl perf 70mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 595.765,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Enoxaparina sol inj 80mg/0.8ml
Beschreibung: Enoxaparina sol inj 80mg/0.8ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 383.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Etamsilat sol inj 125mg/ml - 2ml
Beschreibung: Etamsilat sol inj 125mg/ml - 2ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 44.400,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 33620000 Arzneimittel für Blut, Blut bildende Organe und das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0030
Titel: Fenitoina cpr 100mg
Beschreibung: Fenitoina cpr 100mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.100,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0031
Titel: Fitomenadiona sol inj 10mg/ml - 1ml
Beschreibung: Fitomenadiona sol inj 10mg/ml - 1ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 38.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Hidrogencarbonat de sodiu fl 8.4% 80ml conc pt perf
Beschreibung: Hidrogencarbonat de sodiu fl 8.4% 80ml conc pt perf conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 63.700,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0033
Titel: Ibuprofen sol perf 400mg/100ml
Beschreibung: Ibuprofen sol perf 400mg/100ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 280.650,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0034
Titel: Insulina umana rapida fl 10ml
Beschreibung: Insulina umana rapida fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 55.970,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Levetiracetam compr 500mg
Beschreibung: Levetiracetam compr 500mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 4.850,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Nitroglicerina fiole 10mg/ml
Beschreibung: Nitroglicerina fiole 10mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 38.850,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Testosteron Undecanoat sol inj 100mg/4ml
Beschreibung: Testosteron Undecanoat sol inj 100mg/4ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 38.249,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Eravaciclyne 100mg
Beschreibung: Eravaciclyne 100mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 301.510,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Ropeginterferon alfa 2B
Beschreibung: Ropeginterferon alfa 2B conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 67.038,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Sol perf 10% dextran 40 si 5% glucoza fl 500ml
Beschreibung: Sol perf 10% dextran 40 si 5% glucoza fl 500ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 4.126,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Sol perf 10% dextran 40 si 0.9% clorura de sodiu fl 500ml
Beschreibung: Sol perf 10% dextran 40 si 0.9% clorura de sodiu fl 500ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 4.288,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Sol perf 6% dextran 70 si 5% glucoza fl 500ml
Beschreibung: Sol perf 6% dextran 70 si 5% glucoza fl 500ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3.470,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Sol perf 6% dextran 70 si 0.9% clorura de sodiu fl 500 ml
Beschreibung: Sol perf 6% dextran 70 si 0.9% clorura de sodiu fl 500 ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3.056,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Alfa Metil Dopa compr 250mg
Beschreibung: Alfa Metil Dopa compr 250mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.800,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33660000 Arzneimittel für Nervensystem und Sinnesorgane
Los: LOT-0045
Titel: Metoprolol succinat compr 100mg
Beschreibung: Metoprolol succinat compr 100mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 7.700,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Propofol emulsie inj fiole 20 ml - 10mg/ml
Beschreibung: Propofol emulsie inj fiole 20 ml - 10mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 155.700,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0047
Titel: Propofol emulsie inj fiole 50 ml - 10mg/ml
Beschreibung: Propofol emulsie inj fiole 50 ml - 10mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 557.750,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Carbetocina sol inj 100mcg/ml
Beschreibung: Carbetocina sol inj 100mcg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 37.400,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 33641200 Andere Gynäkologika
Los: LOT-0049
Titel: Linezolid sol perf punga 300ml - 2mg/ml
Beschreibung: Linezolid sol perf punga 300ml - 2mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 431.820,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Oxycodonum compr 20mg
Beschreibung: Oxycodonum compr 20mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 535,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Oxycodonum compr 40mg
Beschreibung: Oxycodonum compr 40mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 865,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Ticagrelor compr 90mg
Beschreibung: Ticagrelor compr 90mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 19.950,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Sulfat de magneziu fiola 200mg/ml sol inj perf
Beschreibung: Sulfat de magneziu fiola 200mg/ml sol inj perf conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 20.400,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Combinatie exocyan, vitamina D si splinuta
Beschreibung: Combinatie exocyan, vitamina D si splinuta conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.550,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Clorura de benzalconiu si digluconat de clorhexidina sol cutanata 5mg/2mg / 300ml
Beschreibung: Clorura de benzalconiu si digluconat de clorhexidina sol cutanata 5mg/2mg / 300ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 89.420,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Acid Tranexamic 500mg/5ml fiola 100mg sol inj
Beschreibung: Acid Tranexamic 500mg/5ml fiola 100mg sol inj conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 14.800,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Cefiderocol pulb pt conc sol perf 1g
Beschreibung: Cefiderocol pulb pt conc sol perf 1g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 683.240,00lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Clorura de sodiu perfuzabila punga 500ml - 0.9%
Beschreibung: Clorura de sodiu perfuzabila punga 500ml - 0.9% conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 69.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Amiodarona 50mg/ml - fiola 3ml 50mg/ml
Beschreibung: Amiodarona 50mg/ml - fiola 3ml 50mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 19.700,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Carboximaltoza Ferica fl 20ml - 50mg
Beschreibung: Carboximaltoza Ferica fl 20ml - 50mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 166.192,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Levofloxacinum cpr 500mg
Beschreibung: Levofloxacinum cpr 500mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 23.700,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Ciclosporinum 25mg capsule moi
Beschreibung: Ciclosporinum 25mg capsule moi conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 710,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 33652300 Immunsuppressiva
Los: LOT-0063
Titel: Ciclosporinum 50mg capsule moi
Beschreibung: Ciclosporinum 50mg capsule moi conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.350,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Fluconazolum compr 150mg
Beschreibung: Fluconazolum compr 150mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 46.550,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 64
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0065
Titel: Imunoglobulina anti-limfocite (de iepure) 20mg/ml fl 5ml
Beschreibung: Imunoglobulina anti-limfocite (de iepure) 20mg/ml fl 5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 138.526,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Epinephrinum sol inj in stilou preumplut 300mcg
Beschreibung: Epinephrinum sol inj in stilou preumplut 300mcg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 18.280,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Levosimendan 2.5mg/ml
Beschreibung: Levosimendan 2.5mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 759.730,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Glucagon 1mg fl inj hypokit
Beschreibung: Glucagon 1mg fl inj hypokit conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 12.132,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Fosfomicina 40mg/ml
Beschreibung: Fosfomicina 40mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 281.700,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Aztreonam + avibactam 1.5g/0.5g - fl 30ml
Beschreibung: Aztreonam + avibactam 1.5g/0.5g - fl 30ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 486.030,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Oxitocina sol inj perf fiola 1ml - 5UI/ml
Beschreibung: Oxitocina sol inj perf fiola 1ml - 5UI/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 5.490,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Doxiciclina cps 100mg
Beschreibung: Doxiciclina cps 100mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 800,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 72
Haupteinstufung (cpv): 33650000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung, Impfstoffe, Antineoplastika und Immunmodulatoren
Los: LOT-0073
Titel: Clindamicina cps 600mg
Beschreibung: Clindamicina cps 600mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.180,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Clindamicina fiole 300mg/2ml
Beschreibung: Clindamicina fiole 300mg/2ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 10.240,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Fosfomicina plic 3g
Beschreibung: Fosfomicina plic 3g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 14.010,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Clonazepam cpr 0.5mg
Beschreibung: Clonazepam cpr 0.5mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.340,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Granisetron fiole 3ml - 1mg/ml
Beschreibung: Granisetron fiole 3ml - 1mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 126.200,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 77
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0078
Titel: Metilprednisolon 125mg pulb si solv pt sol inj/perf
Beschreibung: Metilprednisolon 125mg pulb si solv pt sol inj/perf conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 27.920,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 78
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0079
Titel: Butilscopolamina sol inj 20mg/ml
Beschreibung: Butilscopolamina sol inj 20mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 6.240,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Cloramphenicolum + Bethametasonum ung 2mg/g+5mg/g
Beschreibung: Cloramphenicolum + Bethametasonum ung 2mg/g+5mg/g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 8.334,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Dexpanthenolum gel oftalmic 10g, 50mg/g
Beschreibung: Dexpanthenolum gel oftalmic 10g, 50mg/g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 11.770,50 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 81
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0082
Titel: Dorzolamidum + Timololum 20mg/ml+5mg/ml solf oft fara conservanti
Beschreibung: Dorzolamidum + Timololum 20mg/ml+5mg/ml solf oft fara conservanti conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 14.978,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Dexamethasonum + Levofloxacinum 1mg/ml + 5mg/ml
Beschreibung: Dexamethasonum + Levofloxacinum 1mg/ml + 5mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3.096,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Tobramicinum + Dexamethasonum sol oft 5ml
Beschreibung: Tobramicinum + Dexamethasonum sol oft 5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.214,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Tobramicinum + Dexamethasonum ung oft 3.5g
Beschreibung: Tobramicinum + Dexamethasonum ung oft 3.5g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.556,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Bromfenacum fl 5ml sol oft 0.9mg/ml
Beschreibung: Bromfenacum fl 5ml sol oft 0.9mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.080,45 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Triamcinolon Acetonide 4% fl 2ml
Beschreibung: Triamcinolon Acetonide 4% fl 2ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 27.750,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 87
Haupteinstufung (cpv): 33692000 Arzneimittellösungen
Los: LOT-0088
Titel: Clorhexidina sol oft fl 10ml
Beschreibung: Clorhexidina sol oft fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 6.470,00lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Netilmicinum + Dexamethasonum picaturi oft 3mg/1mg/ml
Beschreibung: Netilmicinum + Dexamethasonum picaturi oft 3mg/1mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 9.170,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Levofloxacinum sol oft 5ml - 5mg/ml
Beschreibung: Levofloxacinum sol oft 5ml - 5mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2.046,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Clorhidrat de oxibuprocaina sol 4mg/ml fl 10ml
Beschreibung: Clorhidrat de oxibuprocaina sol 4mg/ml fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 22.220,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Ser fiziologic monodoza 5ml
Beschreibung: Ser fiziologic monodoza 5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 5.520,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Ofloxacinum sol picaturi oft 3mg/ml fl 5ml
Beschreibung: Ofloxacinum sol picaturi oft 3mg/ml fl 5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 898,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Banda oftalmica pentru masurarea productiei lacrimale
Beschreibung: Banda oftalmica pentru masurarea productiei lacrimale conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 324,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 94
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0095
Titel: Tropicamida sol 0.5% fl 10ml
Beschreibung: Tropicamida sol 0.5% fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 20.488,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Latanoprostum picaturi sol oft 50mcg/ml monodoza 0.2ml
Beschreibung: Latanoprostum picaturi sol oft 50mcg/ml monodoza 0.2ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 583,80 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 96
Haupteinstufung (cpv): 33730000 Augenpflegeprodukte und Korrekturlinsen
Los: LOT-0097
Titel: Tafluprostum + Timololum sol oft unidoza 0.3ml
Beschreibung: Tafluprostum + Timololum sol oft unidoza 0.3ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.096,20 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Ciclosporinum picaturi oft 1mg/ml
Beschreibung: Ciclosporinum picaturi oft 1mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.891,50 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Ganciclovir gel oft 1.5mg/5g
Beschreibung: Ganciclovir gel oft 1.5mg/5g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 771,80 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Sol oftalmica hipertonica cu hialuronat de sodium, acid boric, kolliphor P407, trometamol, sorbitol si apa, fl 10ml
Beschreibung: Sol oftalmica hipertonica cu hialuronat de sodium, acid boric, kolliphor P407, trometamol, sorbitol si apa, fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 4.000,00lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Unguent oft hipertonic cu hialuronat de sodium 0.4%, clorura de sodium 4.5%, ulei vaselina, fosfat de potasiu monobasic, fosfat disodic, alcool lanolinic, hidoximetilglicinat tub 5g
Beschreibung: Unguent oft hipertonic cu hialuronat de sodium 0.4%, clorura de sodium 4.5%, ulei vaselina, fosfat de potasiu monobasic, fosfat disodic, alcool lanolinic, hidoximetilglicinat tub 5g conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3.800,00lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Lubrifiant oftalmic ce contine 2mg carbomer, trigliceride cu lant mediu (lipide), apa sterila fl 10ml
Beschreibung: Lubrifiant oftalmic ce contine 2mg carbomer, trigliceride cu lant mediu (lipide), apa sterila fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 427,80 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Netilmicinum picaturi oft 3mg/ml fl 5ml
Beschreibung: Netilmicinum picaturi oft 3mg/ml fl 5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 6.020,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Latanoprostum + Timololum 50mcg/ml + 5mg/ml x 6 plicuri x 5 recipiente unidoza x 0.2ml picaturi oft sol
Beschreibung: Latanoprostum + Timololum 50mcg/ml + 5mg/ml x 6 plicuri x 5 recipiente unidoza x 0.2ml picaturi oft sol conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 5.338,20 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Tropicamidum + Phanylephrinum + Lidocainum sol inj oft 1ml fiola
Beschreibung: Tropicamidum + Phanylephrinum + Lidocainum sol inj oft 1ml fiola conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 35.080,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Clorhidrat de fenilefrina sol oft 100mg/ml fl 10ml
Beschreibung: Clorhidrat de fenilefrina sol oft 100mg/ml fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 6.146,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: Brinzolamidum + Brimonidinum 10mg/ml+2mg/ml fl sol oft
Beschreibung: Brinzolamidum + Brimonidinum 10mg/ml+2mg/ml fl sol oft conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 4.740,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: Fluoresceina sol oft unidoza x 0.2ml
Beschreibung: Fluoresceina sol oft unidoza x 0.2ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 92.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: Fluoresceina bandelete test impregnate cu 1mg fluoresceina sodica
Beschreibung: Fluoresceina bandelete test impregnate cu 1mg fluoresceina sodica conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 16.200,00lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 109
Haupteinstufung (cpv): 33124131 Reagenzstreifen
Los: LOT-0110
Titel: Sulfur Hexafloridum fl 5ml
Beschreibung: Sulfur Hexafloridum fl 5ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 53.392,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: Iohexol fl sol inj 300/100ml
Beschreibung: Iohexol fl sol inj 300/100ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 77.020,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: Andexanet Alfa 200mg
Beschreibung: Andexanet Alfa 200mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 396.272,50lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: Desmopresina cpr 60mcg
Beschreibung: Desmopresina cpr 60mcg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 570,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: Ciprofloxacina cpr 500mg
Beschreibung: Ciprofloxacina cpr 500mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1.310,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: Captopril cpr 25mg
Beschreibung: Captopril cpr 25mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 300,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: Milrinonum 1mg/ml
Beschreibung: Milrinonum 1mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 40.410,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: Matrice pentru hemostaza locala 3.0 cm x 2.5 cm
Beschreibung: Matrice pentru hemostaza locala 3.0 cm x 2.5 cm conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 26.358,30 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar.
Interne Kennung: 117
Haupteinstufung (cpv): 33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen