2. Verfahren
Verfahren
Titel: Naprawa i konserwacja urządzeń zabawowych będących we władaniu Gminy Siemianowice Śląskie na potrzeby MOSiR "Pszczelnik" Dział Zieleni i Utrzymania Czystości
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Prace związane z naprawą i konserwacją urządzeń zabawowych będących we władaniu Gminy Siemianowice Śląskie na potrzeby MOSiR "Pszczelnik" Dział Zieleni i Utrzymania Czystości. Zamówienie zostało podzielone na dwie (2) części. Zamówienie Część 1: Utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 1 na obszarze gminy Siemianowice Śląskie Zamówienie Część 2: Utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 2 na obszarze gminy Siemianowice Śląskie
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Prace związane z utrzymaniem i zagospodarowaniem terenów zieleni w Siemianowicach Śląskich na potrzeby MOSiR „PSZCZELNIK” Dział Zieleni i Utrzymania Czystości. Zamówienie zostało podzielone na dwie (2) części. Część 1: Utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 1 na obszarze gminy Siemianowice Śląskie. Część 2: Utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 2 na obszarze gminy Siemianowice Śląskie Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępna są pod linkiem: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,213664,ce59a9e6583a4db8b71f37204841b25f.html
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50760000 Reparatur und Wartung von öffentlichen Toiletten, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 1 na obszarze gminy Siemianowice Śląskie
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 1 na obszarze gminy Siemianowice Śląskie, obejmujące w szczególności: a) utrzymanie czystości na zieleńcach i w parkach wraz z opróżnianiem koszy, b) utrzymanie zimowe terenów zielonych (odgarnianie śniegu/ skucie lodu wraz z jego usunięciem z alejek i schodów), c) posypywanie piaskiem alejek i schodów, usuwanie piasku z alejek i schodów przy dodatniej temperaturze, w dniach bezśnieżnych usuwanie zanieczyszczeń oraz opróżnianie koszy, d) bieżąca konserwacja ławek i koszy na śmieci (malowanie wraz z pracami przygotowawczymi i naprawczymi koszy, ławek i siedzisk zgodnie z technologią oraz ich zakup) e) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dodatek nr 4a - Formularz cenowy Rejon 1 - w odniesieniu do Części 1 b) Dodatek nr 5a – Wymagania dotyczące Rejonu 1 – w odniesieniu do Części 1 c) Dodatek nr 6a – Projektowane postanowienia Umowy Rejon 1 – w odniesieniu do Części 1 d) Dodatek nr 7a – Zestawienie i lokalizacja obiektów Rejon 1 - w odniesieniu do Części 1 e) Dodatek nr 8a – Planowany zakres prac Rejon 1 – w odniesieniu do Części 1 - zwane dalej łącznie, jako Dokumentacja Zastosowane przez Wykonawcę materiały do naprawy obiektów muszą posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczające do stosowania zgodnie z obowiązującymi normami: PN-EN 1176, PN-EN 16630, PN-EN 14974 lub równoważnymi normami innych państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego obszaru Gospodarczego, oraz Wykonawca udzieli Zamawiającemu co najmniej 12 miesięcy gwarancji na zastosowane materiały oraz prace. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Dokumentacji, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Dodatek 6b do SWZ. W okresie gwarancji materiałów oraz, o których mowa w ppk. 1.4.3, Wykonawca będzie zobowiązany do niezwłocznego przystąpienia do usuwania stwierdzonych wad, w terminie nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od momentu ich stwierdzenia i doręczenia Wykonawcy wezwania do ich usunięcia. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 1.4.2 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.
Los: LOT-0002
Titel: 1.4 Część 2: Utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 2 na obszarze gminy Siemianowice Śląskie
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest utrzymanie urządzeń stanowiących wyposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie obiektów rekreacyjnych w odniesieniu do Rejonu 2 na obszarze gminy Siemianowice, obejmujące w szczególności: a) dokonanie kontroli wzrokowej i funkcjonalnej urządzeń, ogrodzeń, wyposażenia dodatkowego, b) bieżącym utrzymaniu czystości i porządku w odniesieniu do obiektów, c) dokonaniu kontroli funkcjonalnej miesięcznej, d) konserwacji urządzeń zabawowych i rekreacyjnych, e) utrzymanie wyposażenia placów zabaw i terenów rekreacyjnych zgodnie z wymogami norm bezpieczeństwa, f) koszenie terenów obiektów porośniętych trawą, g) utrzymanie urządzeń znajdujących się na terenie obiektów w bieżącej sprawności technicznej, h) zabezpieczenie awarii występujących na terenie obiektów, i) naprawa urządzeń lub ich części, j) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dodatek nr 4b - Formularz cenowy Rejon 2 - w odniesieniu do Części 2 b) Dodatek nr 5b – Wymagania dotyczące Rejonu 2 – w odniesieniu do Części 2 c) Dodatek nr 6b – Projektowane postanowienia Umowy Rejon 2 – w odniesieniu do Części 2 d) Dodatek nr 7b – Zestawienie i lokalizacja obiektów Rejon 2 - w odniesieniu do Części 2 e) Dodatek nr 8b – Planowany zakres prac Rejon 2 – w odniesieniu do Części 2 - zwane dalej łącznie, jako Dokumentacja Zastosowane przez Wykonawcę materiały do naprawy obiektów muszą posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczające do stosowania zgodnie z obowiązującymi normami: PN-EN 1176, PN-EN 16630, PN-EN 14974 lub równoważnymi normami innych państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego obszaru Gospodarczego, oraz Wykonawca udzieli Zamawiającemu co najmniej 12 miesięcy gwarancji na zastosowane materiały oraz prace. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Dokumentacji, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Dodatek 6b do SWZ. W okresie gwarancji materiałów oraz, o których mowa w ppk. 1.4.3, Wykonawca będzie zobowiązany do niezwłocznego przystąpienia do usuwania stwierdzonych wad, w terminie nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od momentu ich stwierdzenia i doręczenia Wykonawcy wezwania do ich usunięcia. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 1.4.2 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.